Z kamery prosto na płytę DVD

VideoDVD Maker 2.1 to darmowe narzędzie pozwalające na kompleksowe przygotowanie amatorskiego filmu DVD. Użytkownik może przechwycić obraz i dźwięk z kamery cyfrowej, importować materiał z wielu rodzajów plików wideo, a w końcu nagrać efekt pracy na płytę. Nowa wersja zawiera poprawiony silnik wideo oraz wprowadzono w niej obsługę SVCD i VCD.

Z kamery prosto na płytę DVD
Program można wykorzystać jako cyfrowy magnetowid, ponieważ wystarczy doprowadzić sygnał wideo do komputera, a VDM sobie z nim poradzi. Ciekawą opcją jest możliwość importu z innych plików - AVI, DIVX, XVID, MP4, MPG, WMV, ASF, MOV, dzięki czemu możesz je zapisać na dysku optycznym i oglądać w domowym odtwarzaczu DVD. Natomiast największą zaletą programu jest szybkość działania.

Pierwszym krokiem jest przechwycenie głównego materiału z kamery lub innego źródła. Następnie można wzbogacić kompilację o krótkie filmiki wideo (zapowiedź, reklama), a na koniec program zapisuje samodzielnie gotowy projekt na płytę. Niestety nieco brakuje możliwości nieliniowej edycji filmu, jednak biorąc pod uwagę, że większość ludzi nie ma czasu na takie "zabawy" ten brak nie jest aż tak istotny.

Pobierz plik

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.