Z klawiszami na ty


Logitech G15

Typowa klawiatura dla gracza, z wyświetlaczem LCD.

Na klawiaturze Logitech G15 znajdziesz 18 dodatkowych klawiszy, które można podświetlić, oraz w pełni programowalny wyświetlacz LCD. Oprogramowanie pozwala pokazać dokładnie to, co chce zobaczyć użytkownik: aktualny stan uzbrojenia, wyposażenie postaci w grze, informacje o odtwarzanym utworze MP3 czy odebranej poczcie elektronicznej.

Zastosowanie dodatkowego wyświetlacza na klawiaturze to innowacyjne rozwiązanie, a połączenie wyświetlanych informacji z określonymi aplikacjami czy grami stanowi istotne udogodnienie. Nie przydaje się jednak podczas szybkich rozgrywek, skupiających uwagę na monitorze, lub gdy wyświetlacz i monitor pokazują te same informacje. Natomiast gdy ustawisz parametry tak, aby obraz na wyświetlaczu uzupełniał monitorowy, np. w symulatorach lotu, można sprawdzać mniej istotne parametry, nie rozglądając się po kabinie pilota. Niestety, w większości gier urządzenia nie da się wykorzystać w pełnym zakresie, chociaż już teraz producent zapowiada coraz więcej aplikacji i gier współpracujących z G15.

Ważne dodatki

Podczas rozgrywek istotniejsza od dodatkowego wyświetlacza będzie opcja podświetlania klawiszy. Znacznie ułatwia to znalezienie odpowiedniego przycisku nawet w całkowitych ciemnościach. Osiemnaście dodatkowych, w pełni programowalnych klawiszy podzielono na trzy grupy, po dwa rzędy każda. Umieszczono je z lewej strony, dlatego nie trzeba przesuwać klawiatury na brzeg biurka. W dalszym ciągu z prawej strony jest klawiatura numeryczna.

Informacje Logitech, tel. 022 8541151

http://www.logitech-sklep.pl

Cena 289 zł

Zboard Ultimate Gaming

Klawisze można przystosować do określonej gry.

W tym modelu wygląd oraz układ klawiszy można całkowicie zmienić w zależności od potrzeb i upodobań. Składa się on z dwóch głównych części: podstawy oraz wymiennej nakładki z klawiszami.

Wymienne nakładki

W zestawie znajdziemy dwie nakładki, uniwersalną z dodatkowymi przyciskami do gier oraz standardową. W uniwersalnej, przeznaczonej dla graczy, wszystkie kluczowe klawisze są umieszczone w jednej, łatwo dostępnej grupie z lewej strony. Klawisze służące do poruszania się mają odmienny kształt, natomiast pozostałe, włączające określone opcje, tak rozmieszczono, aby można ich było intuicyjnie używać. Powiększenie niektórych, np. przeznaczonych do kierowania postacią, ułatwia rozgrywkę, a oprogramowanie pozwala tworzyć własne profile. Co istotne, dzięki wymiennym panelom w bardzo prosty sposób, odpinając jeden zaczep, można wymienić układ klawiszy na odpowiedni, a na rynku jest ich kilkanaście. W zestawie są dwie nakładki, standardowa i uniwersalna do gier, a dokupić można nakładki dla miłośników: "Dooma 3", "Battlefield 2", "World of Warcraft", "Medal of Honor: Pacific Assault", "Medal of Honor: Allied Assault". Zwolennicy "World of Warcraft" i "Battlefield 2" mogą kupić zestaw z nakładką standardową oraz do określonej gry zamiast uniwersalnej. Każda z nakładek przeznaczonych do określonego tytułu ma klawisze opisane zgodnie z opcjami w grze. Niestety, na razie wszystkie są w wersji angielskiej. Składają się z trzech połączonych ze sobą części, po złożeniu zajmują mało miejsca i zmieszczą się w szufladzie biurka.

Informacje Multimedia Vision, tel. 022 3389000

http://www.mmv.com.pl

Cena 199 zł

Genius ErgoMedia 700

Dobry przewodowy model z całą gamą dodatkowych przycisków.

Jeżeli chciałbyś mieć klawiaturę, której możliwości wykraczają poza standardowe 104 klawisze, to Ergo 700 spełni twoje oczekiwania. Dodatkowe 36 przycisków multimedialnych robi wrażenie, a ponieważ model ten ma ciekawą stylistykę, jest dobrze wykonany i oferuje specjalny, ergonomiczny układ klawiszy, z pewnością znajdzie wielu nabywców. Na początku niełatwo się przyzwyczaić do nowego ustawienia klawiszy, zwłaszcza osobom korzystającym zwykle ze standardowych rozwiązań.

Multimedialna hybryda

Z prawej strony klawiatury umieszczono specjalną rolkę działającą w czterech kierunkach, natomiast pod nią przycisk do szybkiego powiększania zdjęć. ErgoMedia dodatkowo wyróżnia zintegrowane wyjście słuchawkowe oraz wejście mikrofonowe.

Informacje Genius

http://www.geniusnet.com.tw

Cena 95 zł

Media-Tech MT1405 Toronto

Funkcjonalny zestaw klawiatury z myszą za rozsądną cenę.

Klawiatura z tego zestawu nie jest wysoka, ale z uwagi na dodatkowe klawisze umieszczone na obu końcach - bardzo długa (prawie 50 cm), dlatego osoby cierpiące na chroniczny brak miejsca na biurku raczej nie powinny się na nią decydować. Ma ponad 30 dodatkowych klawiszy, które usprawniają korzystanie z multimedialnego odtwarzacza i codzienną pracę z pakietem biurowym (odrębne klawisze do edycji tekstu i korzystania ze Schowka). Niestety, konstrukcja zaczepu klawiszy nie jest najlepsza, jak zwykle w tanich rozwiązaniach.

Mysz

Na uwagę zasługuje wchodząca w skład zestawu mysz, która w ostatnim teście otrzymała od nas specjalne wyróżnienie. Przypomnijmy, że jest to jeden z nielicznych modeli wyposażonych w ładowarkę pełniącą funkcję nadajnika i stacji dokującej oraz liczne dodatkowe przyciski usprawniające pracę z pakietami biurowymi.

Informacje Media-Tech, tel. 022 7603999

http://www.media-tech.pl

Cena 146 zł

Manhatann FireFly Lighted Keyboard

Nietypowa podświetlana konstrukcja przygotowana na wszystko.

Z klawiszami na ty
Odporna na uszkodzenia mechaniczne, nie ma sztywnego szkieletu, jak większość tradycyjnych modeli. Można ją zwinąć w rulon i odłożyć na bok, jest całkowicie odporna na zalanie dzięki szczelnej silikonowej osłonie i podświetlana, dzięki czemu nawet w niezbyt dobrym oświetleniu pracuje się wygodnie. Idealnie nadaje się tam, gdzie urządzenia są podatne na uszkodzenia i zabrudzenia, bo łatwo ją wyczyścić - wystarczy przetarcie wilgotną gąbką.

Do zadań specjalnych

Ten model raczej słabo spisuje się w codziennej pracy, pisanie tekstów jest utrudnione, wyraźnie daje się we znaki brak podpórek, a klawisze są niewygodne. Do typowych zadań o wiele lepiej wówczas nadaje się zwykła klawiatura.

Informacje IC Intracom, tel. 022 8649500

http://www.icintracom.com.pl

Cena 279 zł

<hr size=1 noshade>Nietypowe konstrukcje

Speed Link Illuminate Metal Keyboard

Klawiaturę wykonano nie z metalu, lecz z aluminium, i to nie w całości, a jedynie osłonę części czołowej, natomiast podstawa jest z plastiku. Klawisze pracują bardzo cicho (technologia Scissor Plunger). Model cechuje się niskim profilem i względnie niewielkimi rozmiarami (43x16 cm), wyposażono go w 18 dodatkowych przycisków, w tym do odtwarzacza multimedialnego. Ciekawostką jest funkcja podświetlania klawiszy.

Informacje Multimedia Vision

http://www.mmv.com.pl

Cena 229 zł

X-Power XP 2050 IL

Zwolennicy minimalizmu i szukający tanich urządzeń powinni zwrócić uwagę na X-Power z opcją podświetlania klawiszy. Jedyny dodatkowy klawisz służy właśnie do włączania i wyłączania tej funkcji. Co istotne, klawiatura zajmuje mało miejsca (40,5x17 cm), chociaż nie zrezygnowano z części numerycznej.

Informacje Inter-ES

http://www.interes.com.pl

Cena 85 zł

BenQ x530 Wireless Desktop Companion

Jeden z ciekawszych bezprzewodowych zestawów charakteryzuje się cichą pracą (technologia X-Structure) oraz nietypową klawiaturą o bardzo wybrzuszonym profilu. Obsługuje odtwarzacz multimedialny oraz dodatkowe klawisze do najczęściej wykonywanych operacji. Dosyć nietypowe są nóżki, które przypominają skrzydła motyla, a zapewniają stabilność. Zestaw wyróżnia się prostą, aczkolwiek przyjemną dla oka stylistyką.

Informacje BenQ

http://www.benq.pl

Cena 153 zł

A4 Tech Kids Keyboard Mouse

Zestaw przeznaczony specjalnie dla dzieci. Przystosowano do ich potrzeb zarówno wielkość, jak i odległość między klawiszami. Co istotne, klawiatura ma specjalny, opatentowany przez A4 Tech układ klawiszy Ergo A-Shape, który nie dopuszcza do nienaturalnego ułożenia dłoni. Zarówno klawiatura, jak i mysz są w ładnych pastelowych kolorach.

Informacje Megabajt, tel. 022 6331199

http://www.megabajt.com.pl

Cena 40 zł


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: