Z komórką do Stanów

British Telecommunications wraz AT&T uruchamiają system umożliwiający korzystanie z jednego numeru telefonu komórkowego nawet w krajach, w których wykorzystuje się różne standardy transmisji.

Do tej pory abonenci sieci komórkowych w Europie, mający telefony pracujące w standardzie GSM, wyjeżdżając za granicę, musieli niekiedy zmienić własny aparat na działający w innym systemie. Nowy aparat miał także nowy numer, co utrudniało kontakt z daną osobą. Usługa WorldConnect, oferowana wspólnie przez British Telecommunications i AT&T, ma zapewnić roaming między stosowanymi w Europie sieciami GSM a popularnymi w Stanach Zjednoczonych TDMA. Użytkownik, wyjeżdżając do innego kraju i korzystając tam z wynajętego aparatu działającego w odpowiednim systemie, będzie wciąż dostępny pod jednym numerem telefonu. BT Wireless zapowiada także, iż wkrótce za pomocą nowej usługi użytkownicy będą mieli bezprzewodowy dostęp do firmowej poczty elektronicznej.

Usługa WorldConnect będzie dostępna w sieciach komórkowych BT i AT&T, a także za pośrednictwem operatorów związanych z British Telecommunications - Cellnet (Anglia), Telenor (Norwegia), Telfort (Holandia), AirTel (Indie) oraz SmarTone (Hong Kong).


Zobacz również