Z kosmosu na dysk

Dish Networks - pierwszy na świecie interaktywny odbiornik telewizji satelitarnej - umożliwia zapis kilkunastu godzin programów TV na szybkich dyskach Seagate.

DISHPlayer 500, jak twierdzi producent - firma EchoStar, jest pierwszym na świecie odbiornikiem telewizji satelitarnej z wbudowanym dyskiem twardym. Urządzenie to pozwala na cyfrowe rejestrowanie programów, dostęp do wielu kanałów cyfrowej telewizji, przeglądanie Internetu, korzystanie z serwisu informacyjnego Instant News i interaktywnych gier.

W odbiorniku zastosowany wysoko wydajny dysk twardy U8 firmy Seagate Technology, umożliwiając zarejestrowanie do 12 godzin programu TV oraz korzystanie z licznych funkcji niedostępnych np. tradycyjnym magnetowidom. Należą do nich np. funkcja stopklatki w bezpośredniej transmisji, możliwość natychmiastowego powtórzenia sceny czy szybkiej zmiany do wybranego fragmentu filmu. DISHPlayer 500 pozwala także na korzystanie z usług typu "video-on-demand" tak, aby abonenci mogli zdalnie i automatycznie zamawiać (kupować) pojedyncze filmy czy programy. Z dobrodziejstw technologii oferowanej przez EchoStar na razie mogą korzystać jedynie mieszkańcy USA.

Więcej informacji: www.dishnetwork.com