Z prochu powstałeś, w bit się obrócisz

Główny futurolog British Telecom - dr Ian Pearson, przewiduje, że za pięćdziesiąt lat, komputery będą w stanie przechowywać zawartość umysłu człowieka. Co więcej, według niego, możliwe będzie także zdigitalizowanie ludzkiej świadomości, w tym uczuć i emocji.

"Możemy się spodziewać, że w 2050 roku będziemy mogli przegrać swój umysł do maszyny, więc śmierć przestanie być końcem kariery" - stwierdza Pearson w wywiadzie dla "The Observer". "Biedni będą musieli poczekać do 2075 lub 2080 roku, kiedy takie działania będą wykonywane rutynowo. Mówię to bardzo poważnie. Właśnie tak szybko rozwija się technologia: 45 lat to diabelnie dużo czasu dla IT" - dodaje.

Dr Pearson prognozuje także, że już za piętnaście lat, człowiek będzie w stanie tworzyć komputery o nadludzkiej inteligencji. Dla uwiarygodnienia swoich słów, przytacza fakt, że Playstation 3 jest 35 razy potężniejsza od swojej poprzedniczki. Uważa, że konsola już w tej chwili ma 1% mocy obliczeniowej ludzkiego mózgu a Playstation 5 będzie tak potężne jak ludzki mózg.


Zobacz również