Z redakcyjnej biblioteki

Przestrzegaj zasad bezpiecznego korzystania z komputera. Zacznij w końcu zarabiać w Sieci na własną rękę. Okiełznaj najpopularniejszy edytor graficzny Adobe Photoshop CS2. Zachęcamy do lektury naszych propozycji książkowych.

Przestrzegaj zasad bezpiecznego korzystania z komputera. Zacznij w końcu zarabiać w Sieci na własną rękę. Okiełznaj najpopularniejszy edytor graficzny Adobe Photoshop CS2. Zachęcamy do lektury naszych propozycji książkowych.

Z redakcyjnej biblioteki

Autorom przyświecał cel zaprezentowania możliwie jak najszerszego spektrum zagadnień z dziedziny bezpieczeństwa. Zebrane informacje stanowią solidne wprowadzenie do tematu i są przeznaczone głównie dla mniej zaawansowanych użytkowników. Znajdziesz tu rozdziały poświęcone zasadom administrowania Windows z zachowaniem odpowiedniego poziomu zabezpieczeń (osobne konta, mocne hasła, szyfrowanie plików), ochronie dzieci przed niepożądanymi treściami (kontrola rodzicielska), bezpiecznym zakupom w Internecie czy łataniu luk w systemie operacyjnym oraz zainstalowanym oprogramowaniu. Nie zabrakło rozdziału poświęconego zdrowotnym aspektom korzystania z komputera (ergonomia pracy, najczęstsze schorzenia i sposoby zapobiegania im). Oczywiście duża część książki zawiera informacje dotyczące narzędzi, z których korzystasz każdego dnia podczas surfowania w Internecie (przeglądarka WWW, klient pocztowy, program antyszpiegowski, antywirusowy, firewall, programy P2P). Dzięki tej pozycji dowiesz się, jak we właściwy sposób je skonfigurować i bezpiecznie z nich korzystać.

CENA 37 zł, 328 stron FORMAT B5

<hr>

Z redakcyjnej biblioteki

Coraz więcej osób zaczyna zauważać możliwości i ewentualne korzyści materialne, które oferuje wirtualna działalność gospodarcza. Tym, którzy jeszcze tego nie widzą, przyda się książka opisująca najważniejsze zasady poruszania się po meandrach e-biznesu. Zgromadzone w niej informacje dotyczą takich kwestii, jak dobór treści i oprawy wizualnej własnej witryny internetowej, pozycjonowanie strony WWW w wyszukiwarkach internetowych, budowanie własnej listy kontaktów, redagowanie skutecznych wiadomości pocztowych o charakterze reklamowym (z zachowaniem wszelkich zasad, które nie uczynią z biznesmena spamera) tworzenie e-mailingów, wybieranie programów partnerskich oraz kreowanie wizerunku własnej marki w Intenecie. Autor stara się wprowadzić czytelnika w sposób myślenia e-handlowca. Jeśli do tej pory takie pojęcia, jak branding czy copywriting, były ci obce, tutaj znajdziesz ich dokładne wyjaśnienie. Książka została napisana dość przejrzystym stylem, ułatwiającym zrozumienie zawiłości elektronicznego handlu oraz marketingu. Liczbę listingów ograniczono do minimum, a jeśli się pojawiają, są dokładnie opisane i skomentowane.

CENA 47 zł, 392 strony FORMAT B5

<hr>

Z redakcyjnej biblioteki

Bycie profesjonalistą zawsze się opłaca. Jeśli jesteś dobry w tym, co robisz, zostaniesz z pewnością zauważony przez swoje środowisko, a jeśli szukasz pracy - przez potencjalnego pracodawcę. Proponowana przez nas książka pomoże ci osiągnąć mistrzostwo w obsłudze jednego z najpopularniejszych i najbardziej zaawansowanych edytorów graficznych: Adobe Photoshop CS2. Dzięki niej dowiesz się, jak korzystać z poszczególnych narzędzi, pracować z warstwami, maskami, stylami czy filtrami. Autorzy opisali tajniki zarówno korekcji cyfrowych fotografii, jak i korzystania z pędzli, trybów mieszania, krzywych, poziomów, saturacji kolorów, budowania własnych efektów oraz filtrów. Osobną część poświęcono tworzeniu grafiki komputerowej do publikacji na stronach internetowych. Jeśli gubisz się już w swoich graficznych zasobach, z pewnością przyda ci się zestaw wskazówek dotyczących zarządzania plikami oraz automatyzacji poszczególnych operacji, aby oszczędzić sobie czasu oraz trudu. Ta bogato ilustrowana pozycja pokazuje ogrom możliwości Adobe Photoshopa CS2. Każdy z rozdziałów zawiera dodatkowy system nawigacji: spis zagadnień, które zostaną w nim poruszone.

CENA 127 zł, 680 stron FORMAT B5