Z redakcyjnej biblioteki

Uczestnicz w powstawaniu zdumiewających projektów fotograficznych. Okiełznaj nowoczesną telefonię internetową. Poznaj bezpłatnego konkurenta 3ds max. Oto nasze propozycje książkowe.

Uczestnicz w powstawaniu zdumiewających projektów fotograficznych. Okiełznaj nowoczesną telefonię internetową. Poznaj bezpłatnego konkurenta 3ds max. Oto nasze propozycje książkowe.

Z redakcyjnej biblioteki

Jak powszechnie wiadomo, nic tak nie wpływa na rozwijanie określonych umiejętności, jak praktyka. Nie inaczej sprawa wygląda w wypadku obróbki cyfrowych fotografii. Między dość standardowymi pozycjami wydawniczymi z tej tematyki zdarzają się publikacje naprawdę godne uwagi. Polecana przez nas książka opisuje krok po kroku etapy tworzenia dziesięciu zapierających dech w piersiach projektów fotograficznych. Każdy rozdział poświęcony jest osobnej pracy, której efekt końcowy widać dla odmiany na samym wstępie. Zadaniem czytelnika jest prześledzenie całego procesu powstawania projektu od momentu otwarcia "surowego" zdjęcia w edytorze graficznym do samego końca. Do każdego opisu zaprezentowano narzędzia oraz techniki użyte do osiągnięcia końcowego rezultatu. Nie ma chyba lepszego sposobu na opanowanie umiejętności retuszowania oraz tworzenia zdumiewających cyfrowych fotografii. Mimo że podstawowym narzędziem jest edytor Adobe Photoshop, czytelnikowi po przeczytaniu tej książki będzie łatwiej używać również alternatywnego oprogramowania. Dodatkowo znajdzie tu również płytę CD ze zdjęciami z opisywanych projektów. Nie pozostaje nic innego, jak zakasać rękawy.

CENA 39 zł, 216 stron FORMAT A5

Z redakcyjnej biblioteki

Jeśli szukasz prostej i zwięzłej lektury na temat Skype'a, nie powinieneś sięgać po tę książkę. Stanowi ona źródło cennych informacji dla bardziej zaawansowanych użytkowników zainteresowanych technologią VoIP oraz jej wdrażaniem. Dowiesz się z niej co nieco o samej budowie protokołów, poszczególnych warstwach oraz tworzeniu stosownej infrastruktury pod budowę sieci komunikacyjnych opartych na VoIP. Znalazło się miejsce na poruszenie tematu bezpieczeństwa technologii oraz technik monitorowania. Jeśli zajmujesz się wdrożeniami sieci tego typu, z pewnością chętnie przeczytasz o najczęściej występujących problemach, które możesz napotkać na swojej drodze, oraz sposobach ich rozwiązywania. Do lektury książki na pewno będą lepiej przygotowani ci, którzy mają już pewne doświadczenie w zakresie sieci komputerowych. Użyta w niej terminologia prawdopodobnie będzie niezrozumiała dla osób mało zaznajomionych z tematem. Dla ekspertów może jednak okazać się prawdziwą skarbnicą wiedzy o tej obiecującej technologii telekomunikacyjnej. Na końcu książki na wszelki wypadek umieszczono słowniczek z pojęciami wymagającymi wyjaśnienia.

CENA 51,30 zł, 448 stron FORMAT B5

Z redakcyjnej biblioteki

Niestety, nie każdego stać na przygodę ze światem grafiki trójwymiarowej. Profesjonalne programy do jej tworzenia są horrendalnie drogie i skomplikowane. Na szczęście mamy Blendera - program prosto ze świata Open Source. Jemu poświęcona jest polecana przez nas książka, dzięki której nie tylko dowiesz się o podstawach pracy z programem, lecz także staniesz się twórcą swojego pierwszego projektu. Na przykładzie próby wymodelowania ludzkiej głowy nauczysz się po kolei najważniejszych narzędzi Blendera, pracy z plikami, modelowania za pomocą siatki obiektu czy ustawiania oświetlenia sceny. Co warte podkreślenia, książka jest bogato ilustrowana. W trakcie projektowania możesz zatem konfrontować swoje postępy na bieżąco z umieszczonymi tam zrzutami ekranów. Dołączona płyta, poza samym Blenderem w wersjach do różnych systemów operacyjnych, zawiera również edytor graficzny GIMP, materiały z przykładów użyte do modelowania głowy oraz odpowiedni zestaw tekstur, służących do pokrycia gotowego modelu. Książka stanowi idealne wprowadzenie do świata projektowania grafiki 3D i może się przydać przy próbie zgłębiania wiedzy na temat komercyjnych, bardziej złożonych aplikacji.

CENA 35,10 zł, 312 stron FORMAT B5

Polecane nowościwydawnictwa Helion

  • Flash. Akademia matematycznych sztuczek. Wydanie II
  • ActionScript 2.0. od podstaw
  • E-biznes bez ryzyka. Zarządzanie bezpieczeństwem w sieci
  • Cubase SX/SL 3. Wyzwól potęgę
  • OpenOffice.ux.pl Calc 2.0. Funkcje arkusza kalkulacyjnego
  • Po prostu HTML, XHTML i CSS. Wydanie VI
  • Sekrety mistrza fotografii. 195 fleszy od Scotta Kelbyego
  • Wikipedia
  • Zarządzanie projektami IT w małym palcu
  • Windows Media Center. Domowe centrum rozrywki