Z redakcyjnej biblioteki

Jak tworzyć interaktywne animacje we Flashu za pomocą programu SWiSHmax? Jak zoptymalizować stronę WWW pod kątem wyszukiwarek internetowych? Jak okiełznać domowy pecet? Odpowiedzi znajdziesz w naszych propozycjach książkowych.

Jak tworzyć interaktywne animacje we Flashu za pomocą programu SWiSHmax? Jak zoptymalizować stronę WWW pod kątem wyszukiwarek internetowych? Jak okiełznać domowy pecet? Odpowiedzi znajdziesz w naszych propozycjach książkowych.

Z redakcyjnej biblioteki

Technologia flash na dobre zadomowiła się na stronach internetowych. Dziś prawie każdy użytkownik dysponujący odpowiednim narzędziem oraz wiedzą może stworzyć własną animację. Dzięki takim programom jak SWiSHmax jest to jeszcze prostsze. Proponowana przez nas książka na konkretnych przykładach pokazuje, w jaki sposób posługiwać się tą aplikacją. Kolejne rozdziały przeprowadzą cię przez tajniki rysowania kształtów oraz importowania własnych, przygotowanych wcześniej obiektów. Z każdym kolejnym ćwiczeniem poznajesz następne polecenia i narzędzia z menu SWiSHmaksa, w tym również bardzo ważną funkcję maskowania. Nauczysz się, jak dodawać do projektu warstwę tekstową, a następnie - jak animować wszystkie obiekty. Z myślą o twórcach, którzy planują bardziej interaktywne animacje, wyjaśniono zagadnienia dotyczące kreowania przycisków. Książka nauczy cię również, w jaki sposób korzystać z bazy blisko 200 wbudowanych efektów specjalnych oraz dodawać do własnej animacji warstwę muzyczną. Niezależnie od tego, co planujesz zrobić z gotowym plikiem, z pewnością przyda ci się lektura ostatniego rozdziału, poświęconego publikacji animacji pod kątem różnych środowisk (plik AVI, EXE lub zagnieżdżenie w pliku HTML).

CENA 19 zł, 160 stron FORMAT A5

Z redakcyjnej biblioteki

Większość właścicieli stron WWW jest zainteresowana tym, aby ich witryny znalazły się w czołówce wyników, wyświetlanych po wpisaniu zapytania w wyszukiwarce internetowej. Jest to szczególnie cenne dla przedsiębiorców prowadzących własny biznes, bo potencjalni klienci mogą szybciej zlokalizować firmę w Sieci. Warto zadbać o odpowiednią ekspozycję w wyszukiwarkach internetowych za pomocą technik pozycjonowania. Temu właśnie poświęcona jest proponowana przez nas książka. Zawarta w niej wiedza, z dość szerokim spektrum informacji, przyda się szczególnie mniej zaawansowanym użytkownikom. Dowiesz się przede wszystkim, jak działają wyszukiwarki internetowe oraz jakie rzeczywiste korzyści możesz mieć z wysokiej pozycji w ich wynikach. Książka w dużej mierze porusza również wątek optymalizacji zawartości strony WWW. Dzięki temu witryna będzie bardziej atrakcyjna i przejrzysta, a tym samym może przyciągnąć więcej odwiedzających. Nauczysz się m.in. dobierać frazy i słowa kluczowe, następnie poznasz indeksację strony WWW. Co ciekawe, znalazło się również miejsce na omówienie nie do końca etycznych metod pozycjonowania. Przy okazji zyskasz także trochę wiedzy na temat śledzenia ruchu na własnej stronie WWW.

CENA 39, 90 zł, 264 strony FORMAT B5

Z redakcyjnej biblioteki

Jeśli w gronie naszych czytelników nadal są tacy, dla których komputer to niezgłębione źródło tajemnic, polecamy ich uwadze książkę będącą swego rodzaju kompendium. Zakres wiedzy w niej zawartej jest bardzo szeroki i dotyczy zarówno kwestii sprzętu, jak i oprogramowania. W dość przejrzysty sposób opisano tutaj i zilustrowano poszczególne komponenty komputera oraz urządzenia peryferyjne wraz z metodami ich montażu. Następne rozdziały wprowadzają powoli w świat oprogramowania, wykorzystywania poszczególnych urządzeń w systemie operacyjnym i wykonywania podstawowych operacji z ich użyciem. Oczywiście, nie mogło zabraknąć sekcji, która wyjaśni tajniki podłączania do Internetu i korzystania z jego możliwości. Przy tej okazji warto pamiętać o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, na najważniejsze kwestie w tym zakresie poświęcono dalszy fragment książki. Większość rozdziałów ma specjalną sekcję o nazwie Rozwiązywanie problemów. Znajdziesz tam opisy najczęstszych nieprawidłowości, które mogą się pojawić podczas pracy ze sprzętem oraz oprogramowaniem. Warto zwrócić uwagę na tabele zatytułowane Często zadawane pytania, gdzie zamieszczono przydatne i łatwe do zapamiętania podsumowania dotyczące wybranego tematu.

CENA 67 zł, 672 strony FORMAT B5

Polecane nowościwydawnictwa Helion

- Allegro. Jak zarabiać duże pieniądze na aukcjach internetowych

- CSS. Kaskadowe arkusze stylów. Przewodnik encyklopedyczny. Wydanie III

- MS Office 2007 PL w biurze i nie tylko

- Photoshop. Pluginy i efekty specjalne

- Skalowalne witryny internetowe. Budowa, skalowanie i optymalizacja aplikacji internetowych nowej generacji

- Excel 2007 PL. Biblia

- ABC OpenOffice.ux.pl

- 3ds max 9. Animacja 3D od podstaw

- Pierwszy komputer. Poskromienie peceta

- Dziecko w sieci