Z redakcyjnej biblioteki

Wykorzystaj system zarządzania treścią do prowadzeniawłasnej strony WWW. Utrwal wiedzę o najnowszej wersji pakietu biurowego Office. Poznaj Linuksa Ubuntu jako przyjazny system operacyjny. Sprawdź nasze propozycje książkowe.

Wykorzystaj system zarządzania treścią do prowadzeniawłasnej strony WWW. Utrwal wiedzę o najnowszej wersji pakietu biurowego Office. Poznaj Linuksa Ubuntu jako przyjazny system operacyjny. Sprawdź nasze propozycje książkowe.

Z redakcyjnej biblioteki

CMS (Content Management System - system zarządzania treścią) było bliżej znane wyłącznie korporacjom, które potrzebowały skutecznych rozwiązań do administrowania swoimi firmowymi stronami WWW. Dziś praktycznie każdy internauta może docenić wygodę korzystania z systemu CMS, do czego nie jest potrzebna znajomość języka budowy stron HTML. Proponowana przez nas książka w praktyczny sposób pokazuje zastosowanie kilku najpopularniejszych rozwiązań do zarządzania treścią stron. W zależności od charakteru serwisu internetowego można wybrać najbardziej pasujący spośród takich, jak: WordPress (do prowadzenia blogu), przeznaczony do portali, wortali, galerii internetowych Joomla, PHP-Nuke oraz polski system Quick.Cms.Ext. W wypadku każdego z opisywanych systemów szczegółowo omówiono procedurę instalacji, konfiguracji oraz zasady tworzenia i administrowania witryną (modyfikacja szablonów, tworzenie kont użytkowników, modyfikacja układu menu). Duża liczba ilustracji pomaga w stawianiu pierwszych kroków w wybranym systemie. Oczywiście, nie mogło zabraknąć ćwiczeń. Dzięki opisanym przykładom poznasz tajniki poszczególnych systemów i nauczysz się dostosowywać wybrany przez siebie CMS do własnych potrzeb.

CENA 34,90 zł, 232 strony FORMAT B5

Z redakcyjnej biblioteki

Korzystanie z pakietu biurowego Office wydaje ci się oczywiste? Pamiętaj, że najnowsza wersja wprowadza znaczne zmiany w interfejsie graficznym. Zagubionym użytkownikom Office 2007 proponujemy książkę, która pomoże uporządkować wiedzę. Oczywiście, nie znajdziesz tu szczegółowych informacji dotyczących każdego ze składników nowego Office'a. Jest to bardziej przegląd najważniejszych narzędzi wraz z pokazaniem ich praktycznego wykorzystania. Nauczysz się między innymi formatować teksty w Wordzie czy wstawiać do treści dodatkowe elementy w postaci grafiki oraz tabel. Wśród porad dotyczących obsługi Excela znajdziesz praktyczne wskazówki, jak przeprowadzić operacje z wykorzystaniem formuł, tworzyć wykresy, a także zabezpieczać już gotowe arkusze kalkulacyjne. W książce nie mogło zabraknąć omówienia oprogramowania do prezentacji, czyli PowerPointa, oraz modułu do gromadzenia notatek, czyli OneNote. Ćwiczenia na bieżąco utrwalają zdobytą wiedzę. Proponowana przez nas pozycja ma na celu raczej wprowadzenie do środowiska Office 2007. Jeśli będziesz chciał pogłębić swoją wiedzę, musisz skorzystać z osobnych książek poświęconych poszczególnym składnikom pakietu biurowego.

CENA 34,90 zł, 240 stron FORMAT A5

Z redakcyjnej biblioteki

W gronie użytkowników komputerów, którzy jeszcze nie mieli okazji zetknąć się z Linuksem, nadal dominuje przekonanie, że jest to alternatywa dla bardziej zaawansowanych. Wbrew obiegowym opiniom, na rynku pojawia się coraz większa liczba prostych w instalacji i obsłudze dystrybucji, zaprojektowanych z myślą o mniej doświadczonych użytkownikach. Jedną z nich jest z pewnością Ubuntu. Proponowana przez nas książka próbuje przełamać stereotyp Linuksa jako systemu operacyjnego dla wybranych. Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym komputera oraz najpopularniejszych dystrybucji, zostaniesz przeprowadzony przez proces instalacji oraz konfiguracji Ubuntu, zakładanie kont użytkowników, wykonywanie podstawowych operacji na plikach i folderach, korzystanie z najważniejszych aplikacji. Książka ukazuje Linuksa jako w pełni multimedialny system, z którego bez przeszkód możesz korzystać codziennie, wykonując takie same zadania, jak w typowym systemie operacyjnym Microsoftu. Do książki została, oczywiście, dołączona płyta CD, gdzie znajdziesz bezpłatną dystrybucję Ubuntu do samodzielnej instalacji. Dzięki temu od razu przekonasz się, czy Linux to dobry pomysł również dla ciebie.

CENA 29 zł, 168 stron FORMAT B5

Polecane nowości wydawnictwa Helion

  • Instrukcja obsługi komputera. Wydanie II
  • Mandriva Linux. Pierwsze starcie. Instalacja, konfiguracja i obsługa
  • 3ds max 9. Animacja 3D od podstaw
  • FreeBSD 6. Księga eksperta
  • Creative Suite CS3. Tworzenie dynamicznych stron WWW. Warsztaty
  • ABC CorelDraw X3 PL
  • Po prostu Windows Vista PL
  • Tworzenie makr w VBA dla Excela 2003/2007. Ćwiczenia
  • Oracle Database 10g. Administracja bazy danych w Linuksie
  • JavaScript. Podręcznik tworzenia interaktywnych stron internetowych. Wydanie II