Z redakcyjnej biblioteki

Poznaj Mandrivę jako przyjazną dystrybucję Linuksa. Naucz się wykorzystywać w praktyce duet PHP i MySQL. Podłącz się do multimedialnego centrum rozrywki Windows Media Center. Zapraszamy do lektury naszych książkowych propozycji.

Poznaj Mandrivę jako przyjazną dystrybucję Linuksa. Naucz się wykorzystywać w praktyce duet PHP i MySQL. Podłącz się do multimedialnego centrum rozrywki Windows Media Center. Zapraszamy do lektury naszych książkowych propozycji.

Z redakcyjnej biblioteki

W ostatnim czasie pojawia się coraz większa liczba dystrybucji, których zadaniem jest zachęcenie do Linuksa mniej doświadczonych użytkowników. Proponowana przez nas książka opisuje Mandrivę, znaną wcześniej jako Mandrake. Tradycyjnie dla tego typu pozycji, kolejne rozdziały opisują procedurę instalacji oraz konfiguracji nowego systemu operacyjnego. Oczywiście, przy tej okazji nie mogło zabraknąć kilku słów o dostępnych w Mandrivie środowiskach graficznych. Następnie opisywane jest najważniejsze oprogramowanie, odpowiedzialne za podstawowe funkcje, które każdy użytkownik komputera wykonuje prawie codziennie (aplikacje internetowe, graficzne, narzędziowe). Został tu między innymi opisany alternatywny, dołączony do dystrybucji, pakiet biurowy OpenOffice. Linux może być również multimedialnym systemem. Dlatego kilka rozdziałów zostało poświęconych na opisanie metod odtwarzania filmów, słuchania muzyki czy nagrywania płyt CD i DVD. Trzeba przyznać, że oczekujący głębszej analizy Linuksa czytelnicy nie znajdą tu wiele dla siebie. To raczej lektura dla początkujących. Do książki dołączono krążek z dystrybucją Mandrivy oraz oprogramowaniem do samodzielnej instalacji.

CENA 27 zł, 168 stron FORMAT B5

Z redakcyjnej biblioteki

PHP oraz MySQL to jedna z najpopularniejszych platform wykorzystywanych przez webmasterów. Każdy użytkownik dysponujący odpowiednią wiedzą może bezpłatnie ją zdobyć i rozpocząć projektowanie własnego forum dyskusyjnego, sklepu internetowego lub innego przedsięwzięcia. Proponowana przez nas książka opisuje ulubiony przez webmasterów duet, szczególną uwagę przywiązując do ośmiu konkretnych projektów, zrealizowanych za pomocą języka PHP i bazy danych MySQL. Na wstępie należy zaznaczyć, że mamy do czynienia z lekturą dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Tu aż roi się od listingów z kodem. Swoją przygodę zaczynasz od poznania krótkiej charakterystyki PHP i MySQL. Autorzy książki zalecają wygodny pakiet narzędzi o nazwie XAMPP (zintegrowana dystrybucja serwera HTTP Apache, baza danych MySQL oraz interpreter języka PHP). Kolejne rozdziały książki omawiają już konkretne projekty, takie jak blog internetowy, forum dyskusyjne, aukcję, koszyk zakupów w sklepie internetowym, kalendarz oraz własny system zarządzania treścią, czyli CMS (Content Management System). Wszystkie listingi zostały odpowiednio oznaczone, a poszczególne fragmenty, na które warto zwrócić uwagę, dodatkowo opisane.

CENA 67 zł, 528 stron FORMAT B5

Z redakcyjnej biblioteki

Centrum rozrywkowe, które pozwala na słuchanie muzyki, oglądanie filmów, telewizji oraz kolekcji cyfrowych zdjęć w domowym zaciszu? Jak najbardziej! Co więcej, możesz do tego wykorzystać najzwyklejszy pecet, na którym zainstalujesz odpowiednie oprogramowanie (w tym wypadku system operacyjny Windows XP Media Center Edition). Polecana przez nas książka to przewodnik, który pomoże ci samodzielnie zmontować takie centrum. Oczywiście podstawową sprawą jest odpowiednia konfiguracja sprzętowa. Na początku książki autorzy starają się odpowiedzieć na pytanie, czy warto kupować gotowy zestaw, czy zdecydować się na samodzielny montaż z różnych komponentów. Nie zapomniano również o krótkim instruktażu dotyczącym podłączania sprzętu. Potem przychodzi pora na dokładną konfigurację systemu Windows XP Media Center Edition oraz dostosowanie jego pracy pod kątem różnych zadań: oglądania filmów, nagrywania programów telewizyjnych, słuchania muzyki czy oglądania kolekcji cyfrowych zdjęć. Jedynym mankamentem książki są niezbyt wyraźne ilustracje, co jest szczególnie ważne dla czytelnika zainteresowanego multimediami. Pomijając to niedociągnięcie, pozycja jest godna polecenia.

CENA 67 zł, 528 stron FORMAT B5

Polecane nowościwydawnictwa Helion

  • Tania telefonia internetowa VoIP. Wydanie II
  • Oko w oko z Adobe Photoshop CS3
  • Perełki programowania gier. Vademecum profesjonalisty. Tom 6
  • AutoCAD 2007 i 2007 PL. Ćwiczenia praktyczne
  • Adobe Dreamweaver CS3/CS3 PL. Oficjalny podręcznik
  • VBA dla Excela 2007 PL. 202 praktyczne przykłady
  • PHP5. Zaawansowane tworzenie stron WWW. Szybki start
  • Linux. Biblia. Edycja 2007
  • Cubase 4. Ćwiczenia
  • AJAX i PHP. Ćwiczenia praktyczne