Z redakcyjnej biblioteki

Właśnie kupiłeś swój pierwszy komputer? Chcesz się nauczyć trójwymiarowej animacji w najnowszej wersji programu 3ds max? Zastanawiasz się nad wykonaniem strony WWW? Na początek zajrzyj do naszych książkowych propozycji.

Właśnie kupiłeś swój pierwszy komputer? Chcesz się nauczyć trójwymiarowej animacji w najnowszej wersji programu 3ds max? Zastanawiasz się nad wykonaniem strony WWW? Na początek zajrzyj do naszych książkowych propozycji.

Z redakcyjnej biblioteki

Pierwszy komputer zawsze wzbudza wiele emocji. Jeśli jesteś czytelnikiem, który dopiero oswaja się z nowym "zwierzęciem" w domowym zaciszu, polecamy lekturę tej książki. Jest łatwym do zrozumienia przewodnikiem, wyjaśniającym arkana korzystania z komputera z systemem Windows oraz jego najważniejszych narzędzi. Nie znajdziesz tu wielu informacji o samych komponentach komputera. Skupiono się na takich kwestiach, jak instalacja oraz obsługa Windows XP. Zaprezentowano ważne fazy instalacji, takie jak partycjonowanie twardego dysku, konfigurowanie parametrów oraz aktywację systemu. Po zakończeniu tego etapu przychodzi czas na naukę nawigacji oraz korzystania z wbudowanych w Windows XP funkcji i programów. Przy tej okazji nie mogło zabraknąć rozdziału poświęconego zasadom bezpieczeństwa. W polecanej przez nas książce znajdziesz wprowadzenie do obsługi aplikacji, z których będziesz korzystał na co dzień: edytora tekstów, komunikatora internetowego, przeglądarki oraz odtwarzaczy audio i wideo. Oczywiście, posiadanie komputera zobowiązuje również do dbania o jego nienaganny stan techniczny oraz porządek na twardym dysku. O tym traktuje ostatni rozdział książki.

CENA 29 zł, 312 stron FORMAT A5

Z redakcyjnej biblioteki

Tworzenie trójwymiarowych animacji wymaga odpowiedniego oprogramowania oraz nabycia pewnych umiejętności. Wszystkim zainteresowanym proponujemy książkę, która przeprowadza przez proces modelowania oraz animowania konkretnej sceny z wykorzystaniem najnowszej wersji popularnego programu 3ds max. Po opanowaniu podstaw i poznaniu interfejsu graficznego aplikacji zajmiesz się modelowaniem z użyciem różnych linii (zwanych w książce splajnami od ang. splines). Następnie zaczniesz modelowanie organiczne, z wykorzystaniem siatki, bardzo często stosowanej podczas projektowania różnych postaci. Kolejne rozdziały książki omawiają system dodawania kości oraz morfingu. W ten sposób przygotowujesz swoją postać do animowania. Po kolei projektujesz poszczególne części ciała i uczysz się, jak pokrywać je włosami oraz odzieżą. Dość obszerna część książki opisuje modelowanie wnętrz. Przy tej okazji omówiono wszelkie techniki związane z oświetleniem sceny i ustawieniem kamer. Dwa ostatnie rozdziały poświęcono już samej animacji przygotowanej postaci w konkretnym otoczeniu oraz renderingowi gotowej sceny. Do książki dołączona jest płyta CD, gdzie znajdziesz wiele dodatkowych materiałów.

CENA 59 zł, 464 strony FORMAT B5

Z redakcyjnej biblioteki

Własna strona internetowa to dziś konieczność, jeśli chcesz aktywnie promować swoje dokonania na różnych płaszczyznach. Jeśli do tej pory nie wiesz, jak zabrać się za tworzenie witryny, polecamy tę książkę. Skierowana jest do początkujących, dla których takie terminy, jak HTML, XHTML, CSS czy JavaScript, są nadal obce. Co ciekawe, autorzy kursu do zaprojektowania strony WWW posłużyli się Notatnikiem, czyli podstawowym narzędziem systemu Windows, ograniczając w ten sposób konieczność pobierania lub kupowania dodatkowego edytora. Kolejne rozdziały przeprowadzają czytelnika przez podstawowe polecenia języka HTML i XHTML, pozwalając szybko zbudować swoją pierwszą witrynę. Omawiane są techniki wstawiania plików graficznych, odnośników, list, tabel, a także tworzenia, edytowania oraz stosowania kaskadowych arkuszy stylów (CSS). Na pochwałę zasługują specjalnie oznaczone ilustracje z kodem. W dalszej części zatrzymano się na chwilę nad tematyką współpracy z serwerem internetowym, na którym zostanie umieszczona projektowana strona WWW, oraz nad witrynami o zmieniającej się dynamicznie treści. Wraz z książką otrzymasz płytę CD z kodem strony oraz aplikacje wykorzystywane podczas ćwiczeń.

CENA 34,90 zł, 312 stron FORMAT B5

Polecane nowościwydawnictwa Helion

  • Adobe Premiere Pro CS3. Ćwiczenia
  • Prezentacje w PowerPoint 2007 PL. Projekty
  • Visual C#. Projektowanie aplikacji. Pierwsze starcie
  • Ajax. Od podstaw
  • Flash CS3. Ćwiczenia praktyczne
  • Linux. Praktyczne rozwiązania. Wydanie II
  • Blender. Ćwiczenia praktyczne
  • Excel 2007. Formuły
  • Mac OS X Tiger. Skuteczne rozwiązania
  • Oko w oko z Adobe Photoshop CS3