Z redakcyjnej biblioteki

Przekonaj się, jak łatwo administrować siecią komputerową w Windows Viście. Poczuj się bezpieczniej po zaszyfrowaniu ważnych danych. Profesjonalnie skoryguj barwy cyfrowego zdjęcia w Photoshopie. A najpierw - zajrzyj do naszych książkowych propozycji.


Przekonaj się, jak łatwo administrować siecią komputerową w Windows Viście. Poczuj się bezpieczniej po zaszyfrowaniu ważnych danych. Profesjonalnie skoryguj barwy cyfrowego zdjęcia w Photoshopie. A najpierw - zajrzyj do naszych książkowych propozycji.

Sieci komputerowe w Windows 2003 Server i Vista. Teoria i praktyka, Andrzej Szeląg

Z redakcyjnej biblioteki

Cena 43 zł, 312 stron, format B5

Sieci komputerowe są dziś równie powszechne, jak telefony komórkowe. Dlatego tak ważne jest zrozumienie zasad ich działania. Książka, którą proponujemy, przeznaczona jest dla początkujących i średniozaawansowanych użytkowników systemów Windows Vista oraz Windows 2003 Server. Dowiesz się z niej nie tylko, jak przygotować obie platformy do pracy w sieci komputerowej i wykorzystać wbudowane w nie narzędzia, protokoły internetowe IPv4 i IPv6, ale również poznasz rodzaje urządzeń sieciowych czy sposoby planowania infrastruktury takich sieci. Nie mogło przy tej okazji zabraknąć omówienia podstawowego modelu referencyjnego sieci komputerowych, czyli siedmiowarstwowego modelu OSI. Obecnie najpopularniejszy protokół komunikacji sieciowej, TCP/IP, również znalazł swoje miejsce w książce. Sporą część polecanej przez nas lektury poświęcono na konfigurację sieci typu klient-serwer, administrowanie nią oraz monitorowanie. Jeśli podczas użytkowania natrafisz na jakiekolwiek problemy z działaniem sieci, ta książka także może okazać się pomocna. Zawarto w niej zestaw wskazówek dotyczących diagnozowania i rozwiązywania potencjalnych problemów związanych z funkcjonowaniem sieci komputerowych.

Photoshop. Korekcja i separacja. Vademecum profesjonalisty. Wydanie V Dan Margulis

Z redakcyjnej biblioteki

Cena 147 zł, 640 stron, format B5

Pomimo szybkiego rozwoju fotografii cyfrowej, coraz doskonalszych aparatów, oprogramowania i akcesoriów, nadal bez zręcznej ręki fotoedytora ciężko uzyskać w pełni zadowalające efekty pod względem prawidłowego odwzorowania kolorów. Zapewne sam nie raz spotkałeś się z problemem nieodpowiednich barw na fotografiach cyfrowych. Na szczęście, dzięki odpowiednim technikom oraz oprogramowaniu, możesz te nieprawidłowości szybko usunąć i przygotować profesjonalne materiały do druku. Proponowana przez nas książka to wygodny przewodnik po najważniejszych narzędziach Adobe Photoshopa do korekcji barwowej. Bardziej doświadczeni użytkownicy tego popularnego edytora graficznego domyślają się, że dotyczy to między innymi zastosowania funkcji krzywych oraz kanałów. Ponadto omówiono tutaj technikę wyostrzania cyfrowych obrazów, radzenia sobie z przestrzenią kolorów wykraczającą poza dopuszczalną w druku oraz przygotowywanie zdjęć do druku offsetowego. Nie zabrakło kilku porad dotyczących korekcji fotografii w odcieniach szarości. Poruszono również tematykę właściwej obróbki plików w formacie RAW. Na dołączonej do książki płycie CD znajdziesz pliki niezbędne do wykonania wszystkich omawianych ćwiczeń.

Podstawy kryptografii. Wydanie II, Marcin Karbowski

Z redakcyjnej biblioteki

Cena 39 zł, 304 strony, format B5

Szyfrowanie wiadomości już dawno przestało być wyłącznie domeną szpiegów i agentów specjalnych z filmów sensacyjnych. Ekspansja internetowej przestępczości wymusza na nas stosowanie pewnych elementarnych zasad bezpieczeństwa korespondencji elektronicznej. Dlatego też polecamy twojej uwadze książkę poświęconą zasadom kryptografii. Na początku należy jednak zwrócić uwagę na fakt, iż nie jest to lektura łatwa w odbiorze i wymaga od czytelnika umiejętności analitycznego myślenia i zamiłowania do nauk ścisłych. Opisano w niej między innymi historię powstawania i rozwoju kolejnych, coraz skuteczniejszych metod szyfrowania. Kryptografia nierozłącznie związana jest z matematyką, dlatego też nie mogło zabraknąć wyjaśnienia jej matematycznych podstaw. Duża ilość treści teoretycznej jest z czasem równoważona przez praktyczne przykłady protokołów oraz aplikacji służących do szyfrowania informacji. Oczywiście, w kwestii praktycznej nie ograniczono się jedynie do pokazania metod szyfrowania danych podczas ich transmisji. Zaprezentowano również skuteczne narzędzia do zabezpieczania całych partycji i twardych dysków. Na końcu znalazło się zestawienie najbezpieczniejszych i najczęściej obecnie wykorzystywanych algorytmów szyfrujących.

Polecane nowości wydawnictwa Helion

  • Ajax. 101 praktycznych skryptów
  • Slackware Linux. Ćwiczenia
  • Fotografia cyfrowa. Edycja zdjęć w Photoshop CS3 CE
  • Aplikacje internetowe w PHP. Praktyczne projekty
  • ABC Linux. Wydanie II
  • Google Hacking. Zaawansowane wyszukiwanie informacji w sieci
  • Pocket PC. Podręcznik użytkownika. Wydanie II
  • Sieci VPN. Zdalna praca i bezpieczeństwo danych
  • XML. Tworzenie aplikacji
  • Sprzedaż online. Jak wzmocnić swoją pozycję w internecie