Z redakcyjnej biblioteki

Chcesz dużo zarabiać na aukcjach internetowych? Martwisz się o bezpieczeństwo swojego dziecka podczas korzystania z Internetu? Szukasz dobrej wtyczki do Photo-shopa? Przejrzyj nasze propozycje książkowe.


Chcesz dużo zarabiać na aukcjach internetowych? Martwisz się o bezpieczeństwo swojego dziecka podczas korzystania z Internetu? Szukasz dobrej wtyczki do Photo-shopa? Przejrzyj nasze propozycje książkowe.

Allegro.pl

Z redakcyjnej biblioteki

Dla niektórych aukcje internetowe to sposób na wygodne zarabianie. Serwis Allegro.pl doczekał się w końcu publikacji wyjaśniającej podstawowe tajniki aukcji internetowych. W polecanej przez nas książce znajdziesz zestaw wskazówek, które pozwolą ci gładko wejść w świat cyfrowego handlu. Nauczysz się poprawnie konstruować stronę pierwszego sprzedawanego przedmiotu z zachowaniem wszystkich zasad. Oczywiście, ze sprzedażą w serwisie aukcyjnym wiąże się również odpowiedni sposób kontaktu z klientami oraz ich obsługa. Książka wskazuje wiele skutecznych metod kreowania wizerunku, które pomagają ci zostać wiarygodnym sprzedawcą i tym samym przyczynią się do zwiększenia obrotów na prowadzonych przez ciebie aukcjach. Omówiono tu zarówno metody płatności, wysyłki towaru, jak i obsługi posprzedażnej. Jeśli chcesz traktować działalność w serwisie aukcyjnym Allegro.pl jako jedno ze źródeł swego utrzymania, z pewnością musisz brać pod uwagę konieczność zyskania stałych klientów. Jak ich zdobyć i utrzymać? Jak konkurować z innymi sprzedawcami? Z polecanej przez nas książki dowiesz się również tego.

CENA 27 zł, 184 strony FORMAT A5

Zagrożenia w internecie

Z redakcyjnej biblioteki

Nie ma wątpliwości, że Internet to jeden z najwspanialszych wynalazków ludzkości. Niestety, ma również swoją mroczną stronę. Na zetknięcie z nią są narażeni głównie najmłodsi, nieświadomi zagrożeń. Chcąc im tego oszczędzić, trzeba pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i umieć poprawnie rozpoznawać pułapki. Książka, którą polecamy, skierowana jest do rodziców właśnie dopuszczających swoje pociechy do wirtualnego świata. Dzięki niej nauczą się rozpoznawać najważniejsze typy zagrożeń, a co więcej, będą mogli skutecznie wpajać swoim dzieciom zasady odpowiednich zachowań w Sieci. Autor zwraca dużą uwagę na obserwację postawy dziecka, które korzysta z Internetu. Poruszane są tematy dotyczące czatów, grup dyskusyjnych, komunikatorów, programów P2P, stron WWW o niewłaściwej tematyce. W każdym z tych miejsc może się czaić zagrożenie. Oczywiście, przy tej okazji nie mogło zabraknąć informacji o systemach kontroli rodzicielskiej. Mogą to być rozwiązania zarówno programowe, jak i sprzętowe. Na końcu umieszczono przewodnik wyjaśniający skróty stosowane w rozmowach na czatach lub przez komunikatory internetowe.

CENA 19 zł, 200 stron FORMAT A5

Photoshop

Z redakcyjnej biblioteki

Sekret potęgi jednego z najpopularniejszych edytorów graficznych, Adobe Photoshopa, opiera się między innymi na nieograniczonej wręcz możliwości rozbudowywania biblioteki filtrów dzięki instalacji dodatkowych wtyczek. Do tej pory z pewnością brakowało na rynku pozycji, która opisywałaby warte uwagi dodatki do tego edytora graficznego i efekty specjalne. W polecanej przez nas książce zgromadzono dość szczegółową charakterystykę kilkudziesięciu wtyczek, które pozwalają między innymi na takie operacje, jak wyostrzanie fotografii, przekształcanie jej w szkic, usuwanie zniekształceń geometrycznych wywołanych niedoskonałością obiektywu aparatu cyfrowego, tworzenie fotomontaży, przyciemnianie i rozjaśnianie, szybkie usuwanie określonych elementów ze zdjęcia czy dodawanie efektów różnego typu zjawisk atmosferycznych. Każdy rozdział poświęcono jednemu producentowi wtyczek. Opisywany jest proces instalacji oraz najważniejsze elementy interfejsu i podstawowe funkcje. Na płycie dołączonej do książki znajdziesz zarówno próbne i pełne wersje opisywanych wtyczek, jak i krótkie przewodniki oraz sposób korzystania z nich. Na pochwałę zasługuje relatywnie niska cena.

CENA 27 zł, 184 strony FORMAT A5

Polecane nowości wydawnictwa Helion

  • Microsoft Visual Studio 2005. Księga eksperta
  • Photoshop. Korekcja i separacja. Vademecum profesjonalisty. Wydanie V
  • Po prostu HTML, XHTML i CSS. Wydanie VI
  • Windows Vista PL. Projekty
  • Windows Media Center. Domowe centrum rozrywki
  • JavaScript. Podręcznik tworzenia interaktywnych stron internetowych. Wydanie II
  • Świat Ruby. Techniki programowania. Wydanie II
  • Linux. Praktyczne rozwiązania. Wydanie II
  • Microsoft Small Business Server 2003. Księga eksperta
  • PHP i MySQL. Księga przykładów