Z redakcyjnej biblioteki

Zapanuj nad popularnym menedżerem plików Total Commander. Poznaj standardy budowy stron z użyciem HTML, XHTML i CSS. Zadbaj o politykę bezpieczeństwa danych i sprzętu w firmie. Zobacz nasze książkowe propozycje.

Zapanuj nad popularnym menedżerem plików Total Commander. Poznaj standardy budowy stron z użyciem HTML, XHTML i CSS. Zadbaj o politykę bezpieczeństwa danych i sprzętu w firmie. Zobacz nasze książkowe propozycje.

Z redakcyjnej biblioteki

Total Commander. Leksykon kieszonkowy, Piotr Czarny, Cena 19 zł, 176 stron, format B6

Total Commander niezwykle popularne i przydatne narzędzie ułatwiające codzienną pracę z komputerem, doczekało się małego kompendium w postaci książkowej. Jeśli wydaje ci się, że dobrze znasz wszystkie możliwości Total Commandera, polecamy opisywany leksykon. Znajdziesz tu informacje dotyczące różnych faz pracy z programem, począwszy od wstępnej konfiguracji, operacji na plikach i folderach, kompresji i dekompresji danych, obsługi wbudowanego klienta FTP, edycji plików tekstowych, skończywszy na instalacji i ustawianiu parametrów niezliczonej liczby wtyczek. Wszystkie zadania opisywane w książce zilustrowano czytelnymi zrzutami ekranu. Warto również zwrócić uwagę na tabele, w których znajdziesz spis poleceń, parametrów oraz funkcji różnych modułów Total Commandera. W sekcji opisującej dodatki do menedżera plików podano zestawienie wszystkich dostępnych funkcji oraz nazw wtyczek, co zdecydowanie ułatwia znalezienie ich w Internecie. Jedyne czego brakuje to dodatkowa płyta CD do książki, zawierająca kolekcję polecanych narzędzi rozszerzających możliwości Total Commandera.

Z redakcyjnej biblioteki

Po prostu HTML, XHTML i CSS. Wydanie VI, Elizabeth Castro, Cena 77 zł, 514 stron, format B5

Mimo ekspansji nowych technologii w tworzeniu stron WWW, jedna z elementarnych technik zakłada wykorzystanie następcy języka HTML, czyli XHTML oraz kaskakowych arkuszy stylów CSS. Dlatego też proponujemy ci lekturę kolejnego, zaktualizowanego wydania przewodnika po budowie witryn internetowych. Mogą z niego korzystać nawet początkujący użytkownicy. Przyda się również bardziej doświadczonym projektantom do uporządkowania swojej wiedzy. Opisano tu w zasadzie cały proces powstawania strony WWW, począwszy od wyjaśnienia struktury kodu witryny, poprzez formatowanie tekstu, wstawianie grafiki, odnośników, definiowanie stylów CSS i wszelkie operacje formatowania z ich użyciem, tworzenie tabel, list, formularzy, skończywszy na dodawaniu elementów multimedialnych, sprawdzaniu poprawności kodu oraz publikacji gotowej strony WWW. Poszczególne rozdziały dostarczają przydatnej wiedzy, a ich przejrzysta struktura i podział na odpowiednie sekcje ułatwia czytanie. Na końcu książki znajdziesz dodatkowo zestawienie znaczników, atrybutów oraz tabelę kolorów.

Z redakcyjnej biblioteki

Komputer PC w biurze i nie tylko, Piotr Czarny, Cena 24 zł, 184 strony, format B5

Trudno znaleźć dziś firmę, która do pracy nie wykorzystuje komputerów. Ten nieodłączny składnik codziennego funkcjonowania, to również najskuteczniejszy sposób na komunikację i gromadzenie cennych danych. Niestety, nie we wszystkich firmach przykłada się należytą uwagę do polityki bezpieczeństwa i odpowiedniej konserwacji sprzętu. Skutki takich zaniedbań nietrudno przewidzieć. Z polecanej przez nas książki użytek zrobią przede wszystkimi specjaliści działów IT odpowiedzialni za utrzymanie infrastruktury informatycznej firmy w należytej kondycji. Bardzo wiele cennych informacji znajdą tam również szeregowi pracownicy korzystający codziennie z komputerów. Omówiono tutaj takie zagadnienia, jak polityka bezpieczeństwa danych, konserwacja sprzętu, konfiguracja i administracja siecią w biurze, udostępnianie drukarek oraz zasobów zgromadzonych na twardych dyskach. Znalazły się również takie tematy jak: tajniki korzystania z poczty elektronicznej, tworzenia dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji oraz projektowanie wizytówek i papieru firmowego. Książka napisana jest przystępnym językiem zrozumiałym nawet dla początkującego użytkownika.

Polecane nowości wydawnictwa Helion

  • Komputer PC dla seniorów
  • Agile. Programowanie w Rails. Wydanie II
  • Excel 2007 PL. Formuły
  • Corel Paint Shop Pro Photo X2. Obróbka zdjęć cyfrowych. Ćwiczenia praktyczne
  • Windows Vista PL. Przewodnik encyklopedyczny
  • Prezentacje w PowerPoint 2007 PL. Projekty
  • Linux. Biblia. Edycja 2007
  • Adobe InDesign CS3/CS3 PL. Oficjalny podręcznik
  • Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelbyego. Edycja i obróbka zdjęć w programie Adobe Photoshop Lightroom
  • Oracle Database 10g. Programowanie w języku PL/SQL