Z redakcyjnej biblioteki

Nie zaplącz się w komputerową sieć systemu Windows Vista. Naucz się poruszać w cyfrowej ciemni fotograficznej. Tchnij życie w prezentacje PowerPointa. Zajrzyj do naszych książkowych propozycji.


Nie zaplącz się w komputerową sieć systemu Windows Vista. Naucz się poruszać w cyfrowej ciemni fotograficznej. Tchnij życie w prezentacje PowerPointa. Zajrzyj do naszych książkowych propozycji.

Po prostu sieci komputerowe w Windows Vista PL

Autor Piotr Czarny, Cena 34,90 zł, 216 stron, format B5

Z redakcyjnej biblioteki

Nieustanne problemy z połączeniem sieciowym zaczynają cię irytować? Najwyższa pora, aby zasięgnąć trochę fachowej wiedzy. Proponowana przez nas książka przyda się nie tylko użytkownikom Windows Visty, ale również specjalistom zajmujących się sieciami komputerowymi. Znajdziesz tu informacje o topologiach sieciowych, czyli najczęściej spotykanych rodzajach sieci, mediach służących do transmisji danych (okablowaniu) oraz, oczywiście, o samych urządzeniach, bez których działanie sieci komputerowej nie byłoby możliwe. Szczególną uwagę zwróć na rozdziały poświęcone routerom, kartom sieciowym oraz konfiguracji różnych modułów sieciowych. Nie mogło zabraknąć wprowadzenia w tajniki adresowania za pomocą najpopularniejszego obecnie protokołu IP. Po skonfigurowaniu sprzętu przychodzi czas na oprogramowanie. Dowiesz się, jak tworzyć konta użytkowników i grupy robocze w sieci, współużytkować dane przechowywane na różnych komputerach czy korzystać z drukarek sieciowych. Co ciekawe, w książce znalazła się również wzmianka o pracy w sieciach bezpośredniej wymiany plików (P2P) oraz technologii VoIP (Voice Over IP). Wszystkie opisywane pojęcia są dobrze zilustrowane, a dodatkowe ćwiczenia wspomagają przyswojenie tej, bądź co bądź, specyficznej wiedzy.

Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelbyego. Edycja i obróbka zdjęć w programie Adobe Photoshop Lightroom

Autor Scott Kelby, Cena 77 zł, 472 strony, format B5

Z redakcyjnej biblioteki

Proces obróbki cyfrowych fotografii, szczególnie profesjonalnych, wcale nie jest taki szybki i łatwy. Jeszcze do niedawna zawodowcy mogli wyłącznie marzyć o zaawansowanym edytorze graficznym, przeznaczonym do retuszu zdjęć i zarządzania nimi. Książka, którą ci polecamy, opisuje jedną z najpopularniejszych obecnie aplikacji tego typu, Adobe Photoshop Lightroom. Należy pamiętać, że przeznaczona jest raczej dla zaawansowanych czytelników, którzy znają znaczenie takich pojęć, jak ekspozycja, krzywe tonalne czy balans bieli. Od samego początku jesteśmy intensywnie wdrażani w obsługę programu, zaczynając od importu, sortowania oraz katalogowania zdjęć. Dalej jest już tylko trudniej, bowiem pojawiają się tematy dotyczące korekcji kontrastu i barw, usuwania zniekształceń, konwersji zdjęć kolorowych na czarno-białe, a także przygotowywania cyfrowych fotografii do wydruku oraz tworzenia pokazu slajdów. Pięknie wydana, kolorowa książka autorstwa Scotta Kelbyego, uznanego w środowisku specjalisty, sprawia, że od jej lektury nie oderwiesz się łatwo. Jedyna rzecz, jakiej może brakować, to dodatkowy nośnik z plikami użytymi w poszczególnych ćwiczeniach.

Prezentacje w PowerPoint 2007 PL. Projekty

Autor Tom Negrino, Cena 29 zł, 148 stron, format B5

Z redakcyjnej biblioteki

Umiejętność przygotowania efektownej prezentacji z pewnością może się kiedyś przydać. Dlatego zachęcamy do sięgnięcia po książkę opisującą arkana tworzenia takich dokumentów z użyciem najnowszej wersji programu Microsoft PowerPoint 2007. Z lektury skorzystają zarówno początkujący użytkownicy, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z tego typu oprogramowaniem, jak i ci bardziej doświadczeni. Na początku poznasz najważniejsze elementy interfejsu użytkownika i nauczysz się przygotowywać konspekt. Następne rozdziały opisują, jak umieścić w prezentacji pliki graficzne, dźwiękowe oraz warstwę tekstową. Oczywiście, na tym nie kończą się możliwości Microsoft PowerPointa 2007. Prezentację możesz wzbogacić o dodatkowe, animowane elementy. Na końcu dowiesz się, jak odpowiednio zapisać dokument, zarówno w postaci osobnego pliku PDF, jak i strony internetowej. Warto podkreślić, że zawartość książki nie dotyczy wyłącznie aspektów technicznych, lecz zawiera także zbiór ogólnych wskazówek na temat sposobów przygotowania i prowadzenia prezentacji. Duże ilustracje, specjalnie wyróżnione sekcje z objaśnieniami - dzięki przejrzystej strukturze i łatwemu językowi szybko staniesz się specjalistą w tej dziedzinie.

Polecane nowości wydawnictwa Helion

  • Google Hacking. Zaawansowane wyszukiwanie informacji w sieci
  • Pocket PC. Podręcznik użytkownika. Wydanie II
  • Tania telefonia internetowa VoIP. Wydanie II
  • Cubase 4. Ćwiczenia
  • ABC komputera Macintosh
  • Budowa sieci komputerowych na przełącznikach i routerach Cisco
  • Excel 2007 PL. 222 gotowe rozwiązania
  • Fotografia cyfrowa. 100 najlepszych sztuczek i trików. Wydanie III
  • Mambo. Tworzenie, edycja i zarządzanie stroną
  • Projektowanie stron internetowych. Przewodnik dla początkujących webmasterow po (X)HTML, CSS i grafice