Z redakcyjnej biblioteki

Wykorzystaj technologię Flash do budowy stron WWW. Pracuj zdalnie z użyciem połączenia VPN. Naucz się budować bezpieczne aplikacje internetowe za pomocą AJAKSA. Zajrzyj do polecanych przez nas książek.


Wykorzystaj technologię Flash do budowy stron WWW. Pracuj zdalnie z użyciem połączenia VPN. Naucz się budować bezpieczne aplikacje internetowe za pomocą AJAKSA. Zajrzyj do polecanych przez nas książek.

Tworzenie stron WWW we Flashu CS3 Professional. Projekty

#Kup książkę#

Flash nieodłącznie kojarzy się z animacją, interakcją oraz stronami internetowymi pełnymi wyskakujących banerów reklamowych. Nie wszyscy wiedzą, że to również doskonałe środowisko do tworzenia kompletnych stron WWW. Proponowana przez nas książka pokaże ci, jak wykorzystać Flash do projektowania dynamicznej witryny internetowej za pomocą programu Macromedia Flash CS3.

Dowiesz się między innymi, jak przygotować strukturę strony, projektować układ graficzny, pracować z elementami tekstowymi, importować obiekty, jakie są sposoby tworzenia animacji z wykorzystaniem paska czasu, budowania układu nawigacji witryny oraz oczywiście publikowania gotowego projektu w Sieci. Warto podkreślić, że sama treść oraz objętość książki zachęcają do jej przeczytania tych, którzy nie mają wiele czasu lub cierpliwości na naukę Flasha. Mimo to informacje w niej zawarte stanowią solidną podstawę do dalszego zgłębiania wiedzy w tym temacie.

Uwagę zwracają czytelne ilustracje ze wskaźnikami do objaśnień, co zdecydowanie ułatwia zrozumienie pojęć oraz poruszanie się po interfejsie Macromedia Flash CS3. Jedyne, czego może brakować, to płyta z gotowym projektem strony, która powstaje w trakcie przechodzenia przez kolejne rozdziały. Na szczęście można go pobrać z serwera FTP wydawnictwa Helion.

Autor David Morris

Cena 29 zł

Format B5, 168 stron

Sieci VPN. Zdalna praca i bezpieczeństwo danych

#Kup książkę#

Praca zdalna w dzisiejszych czasach nie jest już zajęciem egzotycznym. Firmy coraz częściej wdrażają odpowiednie rozwiązania i niezależnie od tego, jakie stanowisko wchodzi w grę, chętnie korzystają z tej możliwości. Z pojęciem telepracy nieodłącznie kojarzy się VPN, czyli wirtualne sieci prywatne.

Jako lekturę przybliżającą nieco tę technologię, proponujemy przewodnik przeznaczony dla administratorów sieci firmowych, którzy w najbliższym czasie będą musieli się zmierzyć z wdrożeniem mechanizmów umożliwiających pracę zdalną. Dowiedzą się z niej o takich pojęciach, jak metody zapewnia zdalnego dostępu pracownikom firmy poprzez budowę tzw. tuneli VPN, instalacja i konfiguracja oprogramowania OpenVPN, bezpieczna transmisja danych z wykorzystaniem protokołu SSL czy w końcu konfiguracja połączenia VPN w systemie operacyjnym Windows.

Oczywiście, poruszono również tematykę wirtualnych sieci prywatnych w środowisku linuksowym. Ponieważ praca w Internecie niesie za sobą sporo niebezpieczeństw, poświęcono trochę miejsca na omówienie zagrożeń wynikających z konstrukcji jednego z najpowszechniejszych protokołów komunikacyjnych w Sieci, czyli TCP/IP. Nie zapomniano również o użytkownikach korzystających z urządzeń mobilnych, którzy też chcieliby uzyskać zdalny dostęp za pomocą tunelu VPN.

Autor Marek Serafin

Cena 34 zł

format B5, 160 stron

Kuloodporny Ajax. Jak nowocześnie projektować strony internetowe

#Kup książkę#

Obserwujemy nieustanny postęp technologiczny, również w kwestii projektowania witryn internetowych. Jedna z popularniejszych nowinek w tym zakresie to z pewnością AJAX (Asynchronous JavaScript and XML), czyli technika tworzenia aplikacji internetowych, która pozwala na interakcję między użytkownikiem a serwerem WWW, bez konieczności ponownego ładowania całej witryny.

Jak podkreślają sami autorzy proponowanej przez nas książki, początkowy etap fascynacji nową technologią spowodował pojawianie się wielu błędów w kodach kolejnych projektów. Dzięki "Kuloodpornemu Ajaksowi" dowiesz się wielu pożytecznych informacji o jego mechanizmach, bezpiecznej i stopniowej rozbudowie strony WWW, utrzymaniu zgodności z różnymi przeglądarkami internetowymi i rozwiązywaniu potencjalnych problemów z ich starszymi wersjami.

Podczas lektury przyda ci się ogólna wiedza dotycząca budowy stron WWW, a szczególnie znajomość JavaScriptu. Zobaczysz, jak zbudować od podstaw kompletną, bezpieczną i co najważniejsze, kompatybilną aplikację WWW opartą na AJAKSIE. Jedna rzecz, do której można mieć zastrzeżenia, to niezbyt wyraźne rozróżnienie fragmentów zawierających listingi kodu źródłowego. Delikatny podlew w innym kolorze na pewno poprawiłby czytelność.

Autor Jeremy Keith

Cena 29 zł

format B5, 216 stron

Polecane nowości wydawnictwa Helion

  • Po prostu CorelDraw X4 Graphics Suite
  • Windows Vista PL. Przewodnik encyklopedyczny
  • Pajączek 5 NxG. Oficjalny podręcznik
  • Mac OS X Tiger. Skuteczne rozwiązania
  • Okablowanie strukturalne sieci. Teoria i praktyka. Wydanie II
  • Po prostu optymalizacja Windows Vista PL
  • Sekrety skutecznych prezentacji multimedialnych
  • Flash i PHP. Tworzenie systemu e-commerce
  • Aplikacje internetowe w PHP. Praktyczne projekty
  • Corel Paint Shop Pro Photo XI PL. Praktyczne projekty