Z redakcyjnej biblioteki

Przećwicz projektowanie trzech wymiarów w Blenderze. Zaproś dziadka lub babcię przed komputer i naucz ich z niego korzystać. Mądrze promuj własny biznes w Sieci. Zajrzyj do naszych książkowych propozycji.


Przećwicz projektowanie trzech wymiarów w Blenderze. Zaproś dziadka lub babcię przed komputer i naucz ich z niego korzystać. Mądrze promuj własny biznes w Sieci. Zajrzyj do naszych książkowych propozycji.

Blender. Ćwiczenia praktyczne

Z redakcyjnej biblioteki

Blender. Ćwiczenia praktyczne

Blender to jeden z najpopularniejszych, bezpłatnych programów do modelowania i renderowania trójwymiarowych animacji. Swoją sławę zawdzięcza między innymi współpracy z wieloma platformami systemowymi oraz szerokiemu pakietowi funkcji, dorównującemu komercyjnym odpowiednikom. Polecamy ci książkę, która pomaga w zgłębieniu podstaw Blendera dzięki zestawowi praktycznych ćwiczeń. Nauczysz się nawigować po interfejsie graficznym programu, poznasz podstawowe narzędzia i oczywiście zaczniesz modelować.

Większość książki poświęcono obiektom typu Mesh. Dowiesz się także, jak konstruować modele z użyciem krzywych Beziera, dodawać do nich tekstury i materiały, oświetlać całą scenę oraz poddawać gotowy projekt renderingowi. Przyda ci się z pewnością lista skrótów klawiaturowych, obsługujących najważniejsze polecenia aplikacji (zestawienie zostało umieszczone na samym końcu). Przejrzysta struktura książki oraz czytelne ilustracje sprawiają, że jest zrozumiała nawet dla początkujących w dziedzinie sztuki projektowania 3D. Jednak objętość pozycji wskazuje na fakt, że stanowi wyłącznie wprowadzenie do tematu pracy z Blenderem.

autor Maciej Halber

Cena 27 zł

format A5, 232 strony

Komputer PC dla seniorów

Z redakcyjnej biblioteki

Komputer PC dla seniorów

Komputer przestał być wyłącznie zabawką dla najmłodszych. Jest teraz narzędziem pracy, pomagającym w codziennym funkcjonowaniu. Ludzie starsi powoli przełamują niechęć do technologicznych nowinek i siadają przed monitorami pecetów. To właśnie z myślą o nich proponujemy lekturę tej książki. Zawiera wskazówki dla seniorów zaczynających stawiać pierwsze kroki w świecie komputerów, począwszy od nauki posługiwania się myszą oraz klawiaturą, przez obsługę podstawowych programów oraz narzędzi systemowych, operacji na katalogach i plikach, aż do korzystania z możliwości Internetu na wiele różnych sposobów (zakupy, mapy i rozkłady jazdy, wyszukiwanie informacji, obsługa poczty oraz komunikatorów).

Seniorzy mają prawo również do odrobiny rozrywki. Książka uczy zatem, jak korzystać z multimediów, słuchać muzyki czy oglądać filmy. Nie zapomniano także o kwestii bezpieczeństwa. Dzięki tej lekturze każdy starszy użytkownik komputera będzie świadom zagrożeń czyhających na niego w Sieci. Na pochwałę zasługuje prosty język książki.

autorZbigniew Talaga, Maria Wilk, Edward Krawczyński

Cena 34,90 zł

format B5, 328 stron

Sprzedaż online. Jak wzmocnić swoją pozycję w Internecie

Z redakcyjnej biblioteki

Sprzedaż online. Jak wzmocnić swoją pozycję w Internecie

Dziś żadna firma nie ma większych szans na rynku, jeśli odpowiednio nie zaznaczy swojej obecności w Internecie. Dostęp do medium to jednak nie wszystko. Dobrze wiedzieć, jakie techniki marketingowe skutecznie przyciągają klientów. Tego między innymi uczy polecana przez nas książka. Dowiesz się z niej o mechanizmach optymalizacji wyników wyszukiwania, stosownego wykorzystywania materiałów prasowych, tajnikach budowania skutecznej kampanii reklamowej w Sieci oraz używania coraz potężniejszych serwisów społecznościowych do tworzenia wizerunku swojej firmy.

Przytoczono wiele przykładów, które potwierdzają efektywność tej metody autopromocji. Przy tej okazji nie mogło zabraknąć omówienia niezwykle silnego nurtu marketingu sieciowego, a mianowicie blogów internetowych. Książka pokazuje, jak wykorzystać każdy z powyższych składników i promować swoją markę na wirtualnym rynku, uzyskując całkiem realne dochody. Mogą z niej korzystać zarówno studenci, jak i przedsiębiorcy czy konsultanci lub inwestorzy.

autorCatherine Seda

Cena 44 zł

format 158x235, 240 stron

Polecane nowości wydawnictwa Helion

  • Blender. Od planowania, modelowania oraz teksturowania do animacji i renderingu. Praktyczne projekty
  • AutoCAD 2006. Konstrukcje budowlane. Praktyczne projekty
  • C++. Wykorzystaj potęgę aplikacji graficznych
  • Flash CS3 Professional PL. Techniki zaawansowane. Klatka po klatce
  • Linux. Praktyczne rozwiązania. Wydanie II
  • Nero 8. Nagrywanie płyt CD i DVD. Ćwiczenia praktyczne
  • Projektowanie stron internetowych. Przewodnik dla początkujących webmasterów po (X)HTML, CSS i grafice
  • Tworzenie mobilnych serwisów internetowych
  • Adobe Premiere Pro CS3. Oficjalny podręcznik
  • 3ds Max 2008. Biblia