Z redakcyjnej biblioteki

Opanuj podstawy budowy nowoczesnych stron WWW. Poznaj profesjonalne techniki retuszerskie cyfrowych fotografii. Zostań mistrzem Excela 2007 na wiele sposobów. Zobacz nasze książkowe propozycje.


Opanuj podstawy budowy nowoczesnych stron WWW. Poznaj profesjonalne techniki retuszerskie cyfrowych fotografii. Zostań mistrzem Excela 2007 na wiele sposobów. Zobacz nasze książkowe propozycje.

HTML, XHTML i CSS. Nowoczesne tworzenie stron WWW

Z redakcyjnej biblioteki

HTML, XHTML i CSS. Nowoczesne tworzenie stron WWW

Jeśli spojrzymy na proces projektowania stron internetowych na przestrzeni ostatnich lat, zauważymy ogromny postęp. Dziś takie technologie, jak Flash, AJAX, czy PHP leżą u podstaw budowy nowoczesnej witryny. Fundamenty pozostały jednak nienaruszone. Nadal korzystamy z języka HTML (oczywiście zaktualizowanego) oraz kaskadowych arkuszy stylów (CSS). Jeśli chcesz poznać arkana projektowania solidnych stron internetowych, sięgnij po polecaną przez nas książkę. Omówiono tutaj przede wszystkim składnię języka HTML oraz XHTML, pokazano konstrukcję stylów CSS, zademonstrowano proces umieszczania formularzy oraz multimediów w kodzie. Nie zabrakło miejsca na podstawy JavaScriptu.

Przygotuj się na pracę z listingami kodu (na szczęście są odpowiednio oznaczone i klarownie opisane). Dobrze wyróżnione zostały wszystkie znaczniki poszczególnych języków. Każdy rozdział kończy krótkie podsumowanie, które pomaga usystematyzować zdobytą wiedzę. Książkę polecamy szczególnie początkującym użytkownikom zainteresowanym budową własnej strony WWW. Również bardziej zaawansowani czytelnicy zrobią z niej użytek, między innymi dzięki umieszczonym na samym końcu dodatkom (spis znaczników XHTML oraz lista szesnastkowych wartości kolorów).

Autor David Schultz, Craig Cook

Cena 54,90 zł

Format 158x235, 384 strony

Fotografia cyfrowa. Edycja zdjęć. Wydanie IV

Z redakcyjnej biblioteki

Fotografia cyfrowa. Edycja zdjęć. Wydanie IV

Jedną z największych zalet fotografii cyfrowej jest praktycznie nieograniczona możliwość edycji zawartości zdjęcia za pomocą odpowiednich narzędzi oraz technik. Jeśli jesteś maniakiem cyfrografii, polecamy twojej uwadze kolejną książkę Scotta Kelby'ego, uznanego specjalisty w tej dziedzinie. Podstawowym narzędziem edycyjnym w tym wypadku jest oczywiście Adobe Photoshop w najnowszej wersji (CS3). Pierwsze rozdziały zawierają tajniki pracy z biblioteką Bridge oraz modułem Camera Raw, służącym do edycji nieobrobionych zdjęć w formacie RAW.

Dalej zagłębiamy się już w samego Photoshopa i uczymy się wykorzystywać funkcje oraz narzędzia do przeprowadzania wielu operacji retuszerskich na opisanych przykładach. Każdy został przedstawiony osobno, a wszystkie etapy uzupełnione są odpowiednią ilustracją, dzięki czemu czytelnik może ćwiczyć z książką. Wszystkie skróty klawiaturowe prezentowane są z uwzględnieniem Photoshopa zainstalowanego zarówno w Windows, jak i Mac OS X. Oprawa graficzna nie budzi zastrzeżeń - tak powinna wyglądać profesjonalna książka o fotografii cyfrowej. Autor, poza talentem edukacyjnym, ma również poczucie humoru, co zdecydowanie pomaga w przekazywaniu wiedzy.

Autor Scott Kelby

Cena 62,37 zł

Format 168x237, 504 strony

100 sposobów na Excel 2007 PL. Tworzenie funkcjonalnych arkuszy

Z redakcyjnej biblioteki

100 sposobów na Excel 2007 PL. Tworzenie funkcjonalnych arkuszy

Swobodne poruszanie się w środowisku pakietu biurowego Microsoft Office to dziś podstawowa umiejętność, wymagana na większości stanowisk związanych z pracą biurową. Książkę proponujemy każdemu, kto nie chce zostać w tyle i pragnie okiełznać najnowszą wersję tego arkusza kalkulacyjnego. Lekturę można potraktować jako kompendium wiedzy o tworzeniu profesjonalnych dokumentów z wykorzystaniem Excela 2007. Dowiesz się z niej, jak tworzyć tabele przestawne (jedna z najpożyteczniejszych funkcji arkusza), wykorzystywać formuły oraz funkcje, tworzyć wykresy oraz pisać makra. Nie mogło zabraknąć nieodłącznej dla arkusza kalkulacyjnego tematyki języka skryptowego VBA (Visual Basic for Applications).

Książka przeznaczona jest dla użytkowników znających podstawowe zasady posługiwania się tego typu aplikacjami. Początkujący mogą czuć się przytłoczeni listingami, które w miarę zgłębiania treści pojawiają się coraz częściej. Korzystający z Excela na co dzień znajdą tu niezliczoną ilość pożytecznych wskazówek, które zoptymalizują codziennie wykonywane zadania i podniosą poziom obsługi arkusza kalkulacyjnego. Warto zostać mistrzem Excela 2007 - to się po prostu opłaci.

Autor David Hawley, Raina Hawley

Cena 57 zł

Format 168x237, 368 stron

Polecane nowości wydawnictwa Helion

  • Corel Paint Shop Pro Photo X2. Pierwsze starcie
  • Excel 2007 PL. 222 gotowe rozwiązania
  • Mac OS X Leopard. Ćwiczenia praktyczne
  • Okablowanie strukturalne sieci. Teoria i praktyka. Wydanie II
  • Praktyczny przewodnik zakładania i promocji sklepu internetowego
  • Google Picasa. Ćwiczenia praktyczne
  • ABC sam naprawiam komputer. Wydanie II
  • Fotografia cyfrowa. Edycja zdjęć w Photoshop CS3 PL
  • PHP5. Tworzenie stron WWW. Ćwiczenia praktyczne. Wydanie III
  • Sekrety skutecznych prezentacji multimedialnych