Z szybkoscią lasera

Xerox i Kyocera wprowadziły do swej oferty nowe modele drukarek laserowych.

Xerox i Kyocera wprowadziły do swej oferty nowe modele drukarek laserowych.

Rodzina DocuPrint Xeroksa powiększyła się o urządzenia P8ex, P1202, natomiast serię ECOLaser Kyocery wzbogaciła drukarka FS-680.

Obie nowe drukarki Xeroksa jako pierwsze na rynku oprócz standardowego portu równoległego wyposażone zostały w port USB. Dzięki temu oferują prawdziwy Plug and Play - w tym podłączanie i odłączanie urządzenia „na gorąco”, bez konieczności restartu systemu operacyjnego (dotyczy to tylko Windows 98).

Z szybkoscią lasera

Xerox Docuprint P8ex

DocuPrint P8ex sprzedawana jest równolegle z siostrzanym modelem P8e, od którego różni się właśnie portem USB, rozdzielczością druku 1200 dpi oraz pamięcią 4 MB rozszerzaną do 36 MB. Podajnik papieru mieści 150 kartek, zaś wkład z tonerem wystarcza na około 5000 stron. Drukarka umożliwia stosowanie nośników różnego typu, w tym kopert, folii i naklejek.

Z szybkoscią lasera

Xerox Docuprint P1202

Model DocuPrint P1202 jest skierowany do bardziej wymagających użytkowników, którzy potrzebują drukarki do pracy w środowiskach mieszanych – P1202 jako pierwsza w tym segmencie rynkowym oferuje opcjonalną możliwość pracy w środowisku Macintoshy oraz wydruki PostScript Level 2. Podobnie jak P8ex drukuje z rozdzielczością 1200 dpi i ma 4 MB pamięci rozszerzanej do 36 MB. Zdaniem producenta, jest do 20 procent szybsza od bezpośredniego rywala – niedawno wprowadzonej drukarki laserowej HP LaserJet 2100.

Obie drukarki Xeroksa emulują język PCL5e oraz PCL 6, pozwalają na druk znaków wodnych i składek, zaś poprzez serwer wydruku Xerox CentreDirect External Print Server stają się urządzeniami sieciowymi.

Z szybkoscią lasera

Kyocera FS-680

Kyocera natomiast kontynuuje linię ekonomicznych drukarek ECOLaser. Charakteryzują się one tym, że gdy kończy się toner, nie trzeba wymieniać całego wkładu wraz z bębnem i utrwalaczem. Wystarczy jedynie zamontować pojemnik z samym tonerem, co zdecydowanie obniża koszty eksploatacyjne i jest mniej uciążliwe dla środowiska.

Podstawowym modelem serii ECOLaser jest obecnie FS-680. Zastępuje on drukarkę FS-600, zachowując jej wygląd (obudowę projektował F.A. Porsche), rozdzielczość 600 dpi podwyższaną techniką KIR2 do 2400 dpi, pamięć 4 MB rozszerzaną do 36 MB oraz funkcjonalność. Oferuje jednak szybszy wydruk – 8 stron na minutę zamiast 6 w FS-600.

FS-680 wyposażona jest w podajnik na 150 kartek (opcjonalny podajnik mieści 250 arkuszy). Może drukować na foliach, naklejkach i kopertach. Producent podaje, że toner wystarcza na 3600 kartek A4 zadrukowanych w 5 procentach.

Drukarka Kyocery emuluje język PCL 5e, zaś poprzez opcjonalny moduł „rozumie” PostScript Level 2. Można ją wyposażyć w interfejs sieciowy oraz port szeregowy.