Z tabletem przez Comdex

Jeszcze przed rozpoczęciem targów wiadomo było, że ich silnym akcentem będą tablety promowane przez Microsoft. Ponieważ firma ta wystawiła się na Comdeksie jak zwykle z rozmachem - zajęła cały pawilon - to nawet jeśli ktoś by się bardzo starał to nie udałoby mu się uniknąć bliskich spotkań z Tabletem.

Tablety pokaże kilkunastu producentów. Wśród nich Ci najbardziej znani, jak również "anonimowi" producenci z Azji. Jeśli już tablety, które z założenia mają być urządzeniami bezprzewodowymi to trzeba zaprezentować również technologie, które tę bezkablową transmisję zapewnią.

Ma się w tym segmencie dziać dużo, bowiem zobaczymy sieci standardu 802.11g pracujące dużo szybciej niż znane do tej pory rozwiązania 802.11b korzystające z pasma 2,4 GHz. Standard 802.11g jest o tyle ciekawy, że zapewnia transfer na poziomie 54 Mbps przy użyciu pasma 2,4 GHz, a dodatkowo jest kompatybilny w dół z rozwiązaniami 802.11b. Jest to odpowiedź na szybkie sieci 802.11a, które pracują w paśmie 5 GHz i zapewniają porównywalne prędkości przesyłu danych.

Technologia bezprzewodowa zostanie zaprezentowana w specjalnym pawilonie, gdzie firmy będą pokazywały działanie nowych sieci w praktyce. Mają to być m.in. przykładowe rozwiązania bezprzewodowych sieci domowych, które, jak wierzą zarówno producenci jak i konsumenci, szybko wkroczą do naszych domów i uwolnią nas od świata pałętających się wokół przewodów.

Więcej informacji z targów Comdex 2002:

http://www.pcworld.pl/comdex