Z tej aktualizacji Microsoft Teams ucieszą się nauczyciele i wykładowcy!

Microsoft przewidział nową opcję, z której ucieszą się nauczyciele i wykładowcy. Niestety rozwiązanie to mocno nie przypadnie do gustu uczniom i studentom. Sprawdź, o co chodzi.

Microsoft Teams w dobie pandemii COVID-19 szybko stał się narzędziem wykorzystywanym przez większość szkół i uczelni do przeprowadzania zajęć zdalnych. Gigant z Redmond zdaje sobie sprawę, że jego narzędzie jest wykorzystywane do edukacji na odległość i stale wprowadza drobne usprawnienia ułatwiające pracę.

Przykładowe spotkanie w MS Teams

Przykładowe spotkanie w MS Teams

Z najnowszej aktualizacji, która wkrótce trafi do Microsoft Teams ucieszą się nauczyciele i wykładowcy akademiccy. Niestety nowa opcja nie przypadnie do gustu uczniom i studentom.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]
  • Jak sprawdzić czy kamerka internetowa w laptopie działa? [PORADNIK]
  • Microsoft zamyka komunikator Teams. Co dalej?

Microsoft Teams przekaże większą kontrolę osobom prowadzącym spotkanie. Gospodarz będzie mieć większą kontrolę nad tym, kto jest w stanie zabierać głos.

Pracownicy Microsoftu wyjaśniają, że gospodarz może uniemożliwić włączenie mikrofonu wybranym uczestnikom. Oznacza to, że pojawiła się możliwość wyciszenia jednego ucznia/studenta. Dotychczas było to niemożliwe. W momencie, gdy ktoś przez przypadek zapomni wyłączyć mikrofon lub będzie zachowywać się niekulturalnie, gospodarz będzie w stanie wyciszyć jego mikrofon zdalnie.

Nowa funkcja jest w trakcie rozwoju. Powinna trafić do wszystkich użytkowników Microsoft Teams do końca przyszłego miesiąca.

Źródło: techradar.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: