Z wysoką rozdzielczością

Do redakcyjnego laboratorium trafiły telewizory z matrycami Full HD, odtwarzacz płyt Blu-ray oraz projektory do kina domowego.

Do redakcyjnego laboratorium trafiły telewizory z matrycami Full HD, odtwarzacz płyt Blu-ray oraz projektory do kina domowego.

Na największych na świecie berlińskich targach elektroniki użytkowej IFA (szczegółową relację opublikujemy za miesiąc) co roku prezentowane są najnowsze rozwiązania stosowane w sprzęcie audio-wideo. W tym roku dominowały telewizory, projektory i odtwarzacze obsługujące sygnał wysokiej rozdzielczości Full HD. W przypadku telewizorów ta tendencja widoczna jest również w polskich sklepach, gdzie ostatnio drastycznie staniały modele HD Ready. W bieżącym wydaniu publikujemy testy 47" telewizorów LCD z matrycami Full HD, m.in. najnowszy odbiornik Philipsa, który trafił do naszego redakcyjnego laboratorium jeszcze przed premierowym pokazem na targach IFA. Model ten zaskakuje niezwykłą głębią wyświetlanej czerni. Dowodzi to, że jest już możliwe uzyskanie zadowalającej czerni w panelach LCD i to przy zachowaniu doskonałego zróżnicowania odcieni szarości. Sprawdziliśmy także mniejsze odbiorniki HD Ready: 40" LCD Sony z funkcją 100 Hz, poprawiającą płynność ruchów oraz 42" plazmę Panasonica. Przetestowaliśmy również urządzenie mogące być dla telewizorów i projektorów źródłem sygnału wysokiej rozdzielczości - odtwarzacz Sony obsługujący płyty Blu-ray. Z kolei w testach projektorów znalazł się pierwszy model BenQ wyprodukowany w technologii LCD. Tych użytkowników, którzy poszukują solidnego i niedrogiego odtwarzacza DVD/DivX, zainteresuje na pewno test niezwykle udanego, nowego modelu Fergusona.