ZENworks na szóstkę

Pakiet Novell ZENworks otrzymał od niezależnej firmy analitycznej wysokie noty za funkcje zarządzania komputerami. Eksperci uznali go za znakomite narzędzie m.in. do zarządzania opartego na założeniach, integrowania katalogów, zarządzania urządzeniami przenośnymi, replikacji serwerów oraz odwoływania zmian i odtwarzania systemu.

Notę 6.5 przyznano w rankingu Forrester Client Systems Management TechRankings, dotyczącym zarządzania komputerami-klientami, w takich kategoriach, jak usługi katalogowe, zarządzanie oparte na założeniach, replikacja serwerów oraz odwoływanie zmian i odtwarzanie systemu.

W opublikowanym raporcie TechRankings napisano również, że pakiet ZENworks jest najlepszym produktem na rynku pod względem integracji katalogów. ZENworks udostępnia najbardziej zaawansowane funkcje zarządzania urządzeniami przenośnymi spośród wszystkich ocenianych produktów, gwarantuje obsługę wielu platform, funkcje zarządzania bezprzewodowego i zarządzanie zabezpieczeniami.

W sumie firma Forrester przetestowała siedem produktów do zarządzania komputerami w warunkach naśladujących praktyczne zastosowania, a do oceny wykorzystała ok. 200 kryteriów.

Więcej informacji:

http://www.novell.com/products/zenworks


Zobacz również