ZS4 - edycja i montaż wideo za darmo

Masz kamerę cyfrową, ale nie chcesz wydawać fortuny na oprogramowanie do montażu wideo? Oto rozwiązanie Twojego problemu - darmowy, wieloplatformowy i profesjonalny program, który zrobi z Twoich filmów wakacyjnych Titanica lub Mission impossible.

ZS4 - edycja i montaż wideo za darmo
Do niezliczonej ilości funkcji programu należą: brak ograniczeń w ilości ścieżek audio i wideo (oczywiście fizycznym limitem jest ilość pamięci operacyjnej i szybkość procesora), przygotowywanie filmów w rozdzielczości od 8x8 do 16000x16000 pikseli, możliwość dodawania efektów dźwiękowych i wideo, pełna automatyzacja kontroli nad poszczególnymi ścieżkami oraz wbudowanych kilkanaście efektów specjalnych.

Interfejs aplikacji nawiązuje do najlepszych wzorców - np. Adobe Premiere. Okna odtwarzacza umożliwiają w czasie rzeczywistym podgląd zmian, drzewo otwartych plików ułatwia poruszanie się po dysku, a dokładną synchronizację i edycję wszystkich ścieżek umożliwi widok ścieżek audio i wideo.

Jeśli jesteś posiadaczem kamery cyfrowej i chciałbyś się nieco pobawić swoimi filmami z imprez rodzinnych lub wakacji to jest to idealne rozwiązanie. Nie płacisz nic za korzystanie, otrzymując jednocześnie możliwość umieszczenia szwagra lub teściowej na tle zupełnie fantastycznego krajobrazu - co powiesz na wybuchający wulkan?

ZS4 - edycja i montaż wideo za darmo
Narzędzie może otwierać pliki w formacie IYUV/i420, UV12 YUV9 AVI, MJPG AVI, MPNG AVI, WAV, JPG, PNG, BMP. Jeśli aplikacja działa w Windows to wystarczy zainstalować odpowiedni kodek i wtedy nie ma ograniczeń w obsługiwanych materiałach. Ponadto system ze znaczkiem okien umożliwia otwieranie plików AIF, SND, ICO, CUR, GIF. Aplikacja ZS4 we wszystkich systemach zapisuje pliki wyjściowe w formatach: IYUV/i420, motion-JPG AVI, motion-PNG AVI oraz WAV.

Jakby tego było mało, to autorzy na stronie domowej zamieścili szereg prezentacji i samouczków, które przydadzą się zarówno początkującym, jak i zaawansowanym montażystom. Ciekawym pomysłem było podzielenie materiałów szkoleniowych pod kątem trudności oraz tematycznie.

Pobierz plik dla systemu Windows, Linux, Mac OS X.

Wymagania sprzętowe są dosyć spore, dlatego autorzy zalecają jak najszybsze maszyny. Komputery z zegarem poniżej 1 GHz i mniejszą ilością pamięci RAM niż 512 MB mogą sprawiać spore problemy w trakcie pracy. Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.