ZTE Axon 40 Ultra - ukrycie aparatu pod ekranem jest możliwe!

Wiele firm stara się jak najbardziej zwiększyć powierzchnię zajmowaną przez ekran telefonu. ZTE rezygnuje ze sprawdzonych sposobów i po prostu ukrywa aparat pod ekranem.

ZTE Axon 40 Ultra

Fot. ZTE

ZTE już niedługo zaprezentuje swoją najnowszą próbę usunięcia widzialnej przedniej kamery ze smartfona! Najnowszy flagowiec firmy, ZTE Axon 40 Ultra ma mieć swoją światową premierę już 8 czerwca. Już dzisiaj znamy naprawdę wiele informacji o tym interesującym flagowcu.

ZTE Axon 40 Ultra tył

Fot. ZTE

ZTE Axon 40 Ultra - ekran i wygląd

Flagowe smartfony od ZTE są znane z innowacyjnego podejścia do ukrywania przedniego aparatu do selfie. Podczas gdy inne firmy stawiają albo na notch, albo małe wycięcie, ZTE już po raz trzeci decyduje się na całkowite ukrycie przedniej kamery pod ekranem. Udaje się to dzięki zastosowaniu małego elementu ekranu o zmniejszonej gęstości pikseli. Umożliwia to zrobienie zdjęcia przez ekran - dzięki temu uzyskujemy przód telefonu w pełni zabudowany wyświetlaczem.

Zobacz również:

  • Znaleźliśmy ZTE Axon 40 Ultra w przedsprzedaży. Ekran bez żadnych zakłóceń

Tak właśnie wyglądać ma kolejna generacja ZTE Axon Ultra. Poza pełnoekranowym wyświetlaczem, telefon ma też zakrzywione boki, co potęguje tylko wrażenie bezramkowości. Sam ekran, wykonany w technologii AMOLED, ma aż 6,8 cala, rozdzielczość 2480 x 1116, częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz oraz maksymalną jasność na poziomie aż 1500 nitów. Reszta smartfona wygląda dość standardowo - na dole znajdziemy głośniki i port USB-C, a po bokach przyciski służące do włączania oraz regulacji głośności.

ZTE Axon 40 Ultra przód ekran

Fot. ZTE

ZTE Axon 40 Ultra - aparat

Przedni aparat telefonu ma rozdzielczość 16 MP, jednak jego najciekawszą funkcją jest specjalny Selfie Algorithm. Ma on za zadanie redukować szumy powstałe przy robieniu zdjęć przez wyświetlacz. Wykorzystuje do tego uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję, która odpowiada za dostosowywanie algorytmu do otoczenia w czasie rzeczywistym. Jest to już trzecia generacja tego algorytmu i ZTE zapewnia, że jakość zdjęć z przedniego aparatu drastycznie się polepszyła.

Tylny moduł aparatów składa się z trzech sensorów, każdy o rozdzielczości 64 MP. Do wyboru jest aparat szerokokątny, ultraszerokokątny, oraz sensor z zoomem peryskopowym. Dodatkowo, ultraszerokokątny aparat ma sprawdzać się świetnie też jako obiektyw macro. Wszystkie obiektywy, poza macro, mają także optyczną stabilizację obrazu.

ZTE Axon 40 Ultra przód port ładowania

Fot. ZTE

ZTE Axon 40 Ultra - specyfikacja techniczna

Specyfikacja techniczna ZTE Axon 40 Ultra również nie ustępuje najlepszym w branży. Za szybkie działanie telefonu odpowiadać ma Snapdragon 8 Gen 1, wspomagany przez 8 lub 12 GB RAM. Dostaniemy również 256 GB miejsca na nasze pliki i zdjęcia. Możemy też spodziewać się baterii o pojemności 5000 mAh, a także szybkiego ładowania 65 W. Na pokładzie zagości oczywiście Android 12.

ZTE Axon 40 Ultra

Fot. ZTE

ZTE Axon 40 Ultra - cena

ZTE Axon Ultra zadebiutuje na rynku już 8 czerwca. Będziemy go mogli kupić w kilku konfiguracjach: 8/256 GB i 12/512 GB. Ceny telefonu, według najnowszych informacji, zaczynają się od $750. Oznacza to, że w Polsce urządzenie będzie kosztowało około 3400 zł.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: