ZTE Nubia Z9 to smartfon z ekranem bez ramek

W ofercie firmy ZTE pojawił się nowy telefon, który pod względem wyglądu i budowy wyróżnia się na tle smartfonów od innych firm. Chiński producent zdecydował się na wykorzystanie w smartfonie Nubia Z9 ekranu bez ramek. Pojawiły się też nowe funkcje w oprogramowaniu, które mają wykorzystać brak przestrzeni z lewej i prawej strony wyświetlacza.

Producenci smartfonów starają się na wszystkie możliwe sposoby wyróżnić się tle konkurencji. Jednym ze sposobów jest zamontowanie w urządzeniu nietypowego wyświetlacza. Kolejne firmy próbują różnych rozwiązań, które to mają zachęcić klientów do wydania ich produktów. Dobrymi przykładami są LG Flex oraz Samsung Galaxy Round.

W przypadku Samsunga mieliśmy też do czynienia z Galaxy Note Edge, gdzie wyświetlacz jest zawinięty na jedną krawędź i może wyświetlać na tej przestrzeni dodatkowe informacje. Na początku tego roku pojawił się Galaxy S6 Edge, który ma ekran zachodzący na obie krawędzie. ZTE ma nieco inny pomysł.

ZTE Nubia Z9 to smartfon z ekranem bez ramek

Nowy smartfon ZTE nie ma w ogóle ramek z lewej i prawej strony wyświetlacza

Smartfony Nubia to podmarka chińskiego ZTE, która pozycjonowana jest na produkty premium. W ofercie firmy znalazł się kolejny produkt z górnej półki o nazwie Nubia Z9. To smartfon typu dual-SIM, który wyposażony został w wyświetlacz 1080p wyprodukowany przez Sharpa. W urządzeniu znalazł się ponadto procesor Qualcomm Snapdragon 810 oraz w zależności od wersji 32 GB pamięci i 3 GB RAM albo 64 GB pamięci i aż 4 GB RAM.

Nubia Z9 nie wyróżnia się jednak specyfikacją, a wyświetlaczem. W urządzeniu praktycznie nie ma ramek po jego lewej i prawej stronie. Krawędzie telefonu reagują przy tym na dotyk. Dotykając obudowy w określony sposób można wywoływać różne akcje, jak np. uruchamianie aplikacji, przełączanie się między programami i odblokowywanie urządzenia.

źródło: engadget.com