ZTE prezentuje MiFavor 10 OS z Androidem 10

ZTE zaprezentowało właśnie najnowszą nakładkę graficzną, która oparta została na najnowszym Androidzie 10.

Część użytkowników mogła już zapomnieć, że ZTE produkuje smartfony. Chińskie przedsiębiorstwo w pewnym momencie oferowało swoje telefony komórkowe w Polsce, ale dosyć szybko wycofano się z tego pomysłu. Później przez jakiś czas smartfony ZTE sprzedawane były przez Orange pod własnymi markami. Nie zmienia to faktu, że na rodzimym chińskim rynku firma zatrudniająca ponad 70 tysięcy pracowników radzi sobie bardzo dobrze.

ZTE prezentuje MiFavor 10 OS z Androidem 10

Źródło: gsmarena.com

ZTE zaprezentowało właśnie najnowszą nakładkę graficzną, która oparta została na Androidzie 10. Oprogramowanie instalowane będzie na wszystkich nowych modelach, które zadebiutują na rynku w przeszłości. Producent przewiduje także aktualizacje niektórych dostępnych już w sklepach urządzeń.

Szczegółowe informacje na temat MiFavor 10 OS pojawiły się na chińskim portalu Weibo.

MiFavor 10 OS podobnie, jak inne nowe nakładki graficzne na Androida jest w pełni kompatybilny z trybem ciemnym. Użytkownicy telefonów od ZTE mogli będą zamienić biały wygląd interfejsu na czarny, który pozwoli zaoszczędzić nieco baterii, a przede wszystkim ułatwi korzystanie z smartfona w nocy.

Przy okazji gruntownej przebudowy producent odświeżył również grafiki. ZTE chwali się, że w MiFavor 10 OS zaimplementowano ponad 1600 nowych ikon systemowych. Wszystkie z nich posiadają zaokrąglone rogi, aby całość interfejsu była spójna wizualnie. ZTE zabrało się także za przebudowę animacji, które maja być mniej wyraziste i szybsze.

Chińczycy pozazdrościli innym producentom i w MiFavor 10 OS znalazły się dynamiczne tapety, których do tej pory brakowało. W systemie znajduje się aż sześć preinstalowanych motywów, które posiadają odmienne ikony systemowe.

ZTE projektując najnowszą nakładkę dogłębnie prześledziło, jakie nowości na przestrzeni ostatniego czasu wprowadziła konkurencja. Dzięki temu w MiFavor 10 OS znajdziemy między innymi pływające powiadomienia, które wyglądają niemalże identycznie, jak w One UI od Samsunga.

Zaprezentowano także nowy minimalistyczny interfejs z pływającymi oknami, które pojawiają się podczas korzystania z aplikacji w trybie pełnoekranowym. Nowe rozwiązanie pozwala szybko i sprawnie odpowiedzieć na wiadomość nie wychodząc z aplikacji.

ZTE prezentuje MiFavor 10 OS z Androidem 10

Źródło: gsmarena.com

Widać, że nakładka MiFavor 10 OS projektowana jest głównie z myślą o chińskim rynku. W interfejsie znajdziemy asystenta głosowego, który działa podobnie do rozwiązania od Google, ale jest zintegrowany z popularną w tamtym rejonie aplikacją WeChat.

MiFavor 10 OS posiada również nowy system Z-Booster 2.0, który czuwa nad gospodarowaniem zasobów sprzętowych. Dzięki temu rozwiązaniu urządzenia mają reagować szybciej i być wydajniejsze, niż dotychczas.

Na ten moment ZTE potwierdziło, że MiFavor 10 OS pojawi się jako aktualizacja dla smartfonów Axon 10 Pro, Blade V10 i Axon 9 Pro. W chwili obecnej nie ma żadnego oficjalnego harmonogramu aktualizacji.

Źródło: weibo.cn via gsmarena.com