ZTE przedstawia nowe smartfony z Androidem 4.0

ZTE zaprezentowało trzy smartfony z Androidem 4.0 i dwurdzeniowymi procesorami. Dwa z nich obsługują łączność LTE. Urządzenia te potwierdzają ambitne plany chińskiego producent telefonów, który radzi sobie coraz lepiej i nie zwalnia tempa. Jego nowe produkty zostaną zaprezentowane na targach MWC 2012.

ZTE N900

Firma ZTE świetnie sobie radzi na rynku chińskim oraz w krajach rozwijających się. Ciągle stara się też zwiększać swoje udziały w krajach wysoko rozwiniętych. W Polsce znane są głównie smartfony ZTE Blade i ZTE Blade II. Teraz firma zaprezentowała 3 nowe zaawansowane technicznie smartfony z systemem Android 4.0.

ZTE N900 (zdjęcie powyżej) dysponuje dwurdzeniowym 1,2 GHz procesorem, 4,3-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 800 x 400 pikseli, 5 Mpix aparatem tylnym oraz przednią kamerką mogącą kręcić filmy nawet w rozdzielczości 1080p. Telefon ten działa w sieciach LTE, CDMA oraz EVDO.

ZTE PF200 wyposażony jest w dwurdzeniowy 1,5 GHz procesor, 4,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 960 x 540 pikseli, 8 Mpix aparat tylny i kamerkę przednią 1080p. On również obsługuje technologię LTE. Działa także w sieciach UMTS i GSM. Urządzenie to oferuje dodatkowo możliwości NFC.

ZTE PF200

ZTE PF200

ZTE Mimosa X nie pracuje w sieciach LTE, ale posiada za to modem Icera 450 HSPA+, który pozwala na przesył danych z prędkością 21 Mb/s. Oprócz tego, wyposażono go w dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2, 4,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 960 x 540, tylny aparat 5 Mpix oraz przednią kamerkę. Posiada też 4 GB pamięci wewnętrznej i obsługuje karty SD do 32 GB.

ZTE Mimosa X

ZTE Mimosa X

Nowe smartfony ZTE zostaną wystawione na targach MWC 2012, które rozpoczną się w Barcelonie 27 lutego. Na razie nie wiadomo, kiedy trafią do Polski, ani jakie będą ich ceny. Nvidia poinformowała jednak, że Mimosa X ma być telefonem przeznaczonym do odbiorcy masowego, co zdaje się wskazywać na jego niewygórowaną cenę. Może to być sporym plusem tego modelu w przypadku wyboru między nim a smartfonem producenta o większej renomie.