ZTE zapowiada pierwsze smartfony z Firefox OS

Urządzenia z mobilnym systemem Mozilli mają pojawić się na rynku w pierwszy kwartale 2013 roku.

He Shiyou, wiceprezes ZTE - jednego z największych chińskich koncernów telekomunikacyjnych, zapewnił o bliskiej współpracy z twórcami Firefox OS. Ma ona zaowocować wydaniem smartfonów z tym systemem na pokładzie już w pierwszym kwartale przyszłego roku, a więc bezpośrednio po premierze systemu.

Urządzenia te mają znaleźć się w najtańszym segmencie smartfonów. Słuchawki te napędzać będzie układ SoC produkowany przez Qualcomm. Zadebiutują prawdopodobnie na brazylijskim rynku, co jest efektem porozumienia Mozilli z tamtejszym operatorem komórkowym - firmą Telefonica.

Zobacz również:

  • Firefox 115 to ostatnia wersja, która zadziała na Windows 7 i 8
  • Telewizor TCL C64, czyli świetna jakość obrazu w przystępnej cenie

Firefox OS oparto o popularny silnik Gecko, który wykorzystywany jest także w innych produktach Mozilli - przeglądarca Firefox i programie pocztowym Thunderbird. System ten bazuje na technologii HTML5.

Mobilny OS Mozilli znajduje się już na dosyć zaawansowanym etapie tworzenia. Oprócz wspomnianego ZTE, smartfony z Firefox OS ma produkować inny chiński gigant - TCL Corporation (właściciel marki Alcatel One Touch). Być może do tych dwóch firm dołączą wkrótce jeszcze inni producenci urządzeń mobilnych.

ZTE zapowiada pierwsze smartfony z Firefox OS

Firefox OS


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: