ZUS debiutuje z elektroniczną platformą

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wdrożył Platformę Usług Elektronicznych. Dzięki niej większość spraw będzie można załatwić bez wychodzenia z domu. Na co możemy liczyć?

14 czerwca ruszyła nowa platforma Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Symboliczny pierwszy profil założył minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. W ciągu pierwszych godzin do serwisu zalogowało się ponad 8 tys. użytkowników. Co możemy załatwić dzięki PUE?

Platforma Usług Elektronicznych pozwala na sprawdzenie swojego konta w ZUS, konsultację z wirtualnym doradcą, złożenie dokumentów czy też umówienie się na wizytę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Jest to projekt realizowany w ramach cyfryzacji polskich urzędów. Jest on finansowany głównie ze środków unijnych, a jego całkowity koszt wdrożenia szacowany jest na ponad 100 milionów złotych.

Aby się zalogować do PUE, należy wejść na specjalną stronę i dokonać rejestracji. Podajemy w niej swoje dane personalne a następnie wpisujemy kod składający się z cyfr i liter widniejących na podanym rysunku.

Dokonaliście już rejestracji? Jakie są wasze wrażenia? Czy pomoże to chociaż trochę w poprawie wizerunku ZUS-u w naszym kraju?