ZUS poległ na całej linii. Chyba można się było tego spodziewać

W ostatnim dniu składania deklaracji wyrażającej chęć pozostania w OFE mamy do czynienia z poważnymi technicznymi problemami ze strony ZUS-u.

Do dzisiaj możemy zdecydować, czy chcemy pozostać w OFE, czy też nic nie robić i tym samym zgodzić się na całkowite przeniesienie naszych składek do ZUS-u. Jak to często bywa, wielu z nas pozostawiło tę decyzję (musimy złożyć odpowiednią deklarację) na ostatnią chwilę. Niestety takie osoby czeka dzisiaj niemiła niespodzianka. Okazało się bowiem, że strona zus.pl czasami działa, a czasami nie. Jeżeli trafimy na ten pierwszy stan i tak nie obywa się bez problemów z nawigacją.

Co więcej, kłopoty mają również osoby, które zechciały skorzystać z ZUS-omatów. Ich przestoje, jak to jednak wyjaśnił rzecznik ZUS, Radosław Milczarski, związane są ze "skomplikowaną technologią"...

Co możemy zrobić?

Możemy liczyć na to, że uda nam się wstrzelić w moment działania strony zus.pl. Niektórzy z nas mogą również skorzystać z Platformy Usług Elektronicznych PUE. Ponadto możemy udać się do ZUS-u osobiście licząc na działający ZUS-omat, lub ostatecznie ustawiając się w długiej kolejce. Na koniec jeszcze jedna, moim zdaniem obecnie najsensowniejsza opcja: wypełniona i podpisana deklaracja przesłana pocztą (liczy się data wysyłki). Pobranie deklaracji, jak właśnie sprawdziłem, nie jest kłopotliwe.

_________________

Piękna wpadka. Nie ma co.