ZUS uruchomi nowy serwis informacyjny. Koszt: 18,1 mln złotych

ZUS jaki jest każdy widzi. W każdym razie jego oblicze, przynajmniej jeżeli chodzi o Internet, nieco się wkrótce zmieni. Powstaje bowiem nowy portal informacyjny, który pozwolić ma ubezpieczonym m.in. na szybkie dotarcie do interesujących ich informacji takich jak np. stan konta. Koszt tego przedsięwzięcia? 18,1 mln złotych.


Zakład Ubezpieczeń Społecznych podkreśla, że tworząc nowy serwis informacyjny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom ubezpieczonych osób.

"Liczymy na to, że portal podniesie satysfakcję ze świadczonych przez Zakład usług" - powiedział Dariusz Śpiewak, członek zarządu ZUS ds. informatyki.

Co zaoferuje nowy portal?

Dzięki nowemu portalowi ubezpieczeni będą m.in. mogli:

- składać wnioski i dokumenty

- kontrolować kwotę zgromadzonych na swoim koncie środków

- wyliczyć hipotetyczną emeryturę

- wysłać pytanie do pracowników ZUS.

Kiedy i za ile?

Portal stworzyć ma na przełomie tego i przyszłego roku firma informatyczna Sygnity. Całkowity koszt przedsięwzięcia ma się zamknąć kwotą nieco przekraczająca 18 milionów złotych brutto. Pieniądze pochodzić mają z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżet państwa.

Bezpieczeństwo

Użytkownicy otrzymają indywidualny login i hasło. Przy logowaniu do systemu będą mogli skorzystać z podpisu elektronicznego lub platformy ePUAP (elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej).

________________

To interesująca inicjatywa, która faktycznie może usprawnić kontakty ubezpieczony-ZUS. Mam tylko nadzieję, że będzie działała tak jak zapowiada nasz państwowy ubezpieczyciel.