Za(bez)pieczenia - podręczny przybornik płytoamatora


VCDEasy 1.1.6

Za(bez)pieczenia - podręczny przybornik płytoamatora

VCDEasy 1.1.6

Nagrywanie materiału wideo

Jeśli nie dysponujesz programem do nagrywania płyt w formacie VCD lub SVCD, skorzystaj z VCDEasy. Oprócz dzielenia na części i tworzenia struktur menu potrafi on urozmaicać menu poprzez wstawianie obrazków (stop-klatek z filmu). Niestety, nie ma wbudowanego kodera wideo, więc przed użyciem VCDEasy musisz poddać materiał źródłowy konwersji, np. za pomocą kodera TMPGEnc (www.tmpgenc.net). Odtwarzanie sporządzanych w ten sposób płyt VCD i SVCD jest możliwe w software'owym odtwarzaczu DVD i w odtwarzaczach stacjonarnych. Prawo Murphy'ego: To, czego szukasz, znajdziesz w ostatnim z możliwych miejsc (szczegóły na str. 145).

Witryna http://www.vcdeasy.org

Licencja bezpłatny

VCDGear 3.55

Za(bez)pieczenia - podręczny przybornik płytoamatora

VCDGear 3.55

Manipulowanie materia¸em VCD

VCDGear jest przeznaczony do kopiowania ścieżek wideo i dźwiękowych z płyt VCD jako pliki w formacie MPEG na twardy dysk. Z drugiej strony jednak pozwala konwertować pliki MPEG na obrazy w postaci plików BIN i CUE, gotowe do nagrania na płyty CD-R(W). Oprócz tego potrafi wyodrębniać strumienie wideo z obrazów CD w formatach NRG (Nero Burning ROM), CIF (Adaptec) i SFD (Dreamcast). Niewątpliwą zaletą programu VCDGear jest także korygowanie uszkodzonych strumieni wideo zapisanych w standardzie MPEG. Dodatkowa nakładka w pliku ZIP pozwala uzyskać polski interfejs w programie.

Witryna http://www.vcdgear.com

Licencja bezpłatny

Vidomi 0.469

Za(bez)pieczenia - podręczny przybornik płytoamatora

Vidomi 0.469

Odtwarzanie i konwertowanie wideo

Program Vidomi stanowi połączenie dekodera/odtwarzacza DivX i konwertera plików wideo. Dzięki drugiej ze wspominanych właściwości potrafi przekształcać filmy zapisane m.in. w formatach MPEG i AVI na inne. Podczas wykonywania tej operacji dane audio i wideo są przetwarzane w jednym przebiegu. Dzięki temu Vidomi uzyskuje dużą prędkość konwersji. Wprawdzie oferuje mało opcji, jednak te, które są dostępne, zapewniają dobrą jakość materiału wyjściowego. Na liście zadań można zgromadzić maksymalnie 256 operacji do późniejszego wykonania.

Witryna http://www.vidomi.com

Licencja bezpłatny


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: