Za(bez)pieczenia - podręczny przybornik płytoamatora

Specjalistyczne narzędzia pozwalają przełamywać blokady zabezpieczające oprogramowanie, płyty Audio-CD i DVD-Video przed kopiowaniem. Dowiedz się, jak tworzyć zapasowe kopie legalnie nabytych krążków.


Specjalistyczne narzędzia pozwalają przełamywać blokady zabezpieczające oprogramowanie, płyty Audio-CD i DVD-Video przed kopiowaniem. Dowiedz się, jak tworzyć zapasowe kopie legalnie nabytych krążków.

Nie ma mocnych na programy do omijania zabezpieczeń srebrzystych krążków. Złamanie nowego rodzaju blokady stało się kwestią czasu. Producenci oprogramowania powoli godzą się z tym, jednak nie dają za wygraną, szukując rozwiązania w środkach prawnych.

W krajach Europy Zachodniej powstają nowe ustawy, które bardziej rygorystycznie podchodzą do problematyki kopiowania dobrodziejstw sprzedawanych na nośnikach CD i DVD. Wprowadza się rozporządzenia zabraniające nie tylko kopiowania zabezpieczonych płyt na własny użytek, lecz nawet publikowania na łamach prasy informacji o narzędziach pozwalających wykonywać takie operacje. Desperackie posunięcia producentów nie uchronią ich przed masowym rozprzestrzenianiem się pirackich kopii, za to uderzają w nabywcę legalnej płyty kompaktowej, który chciałby mieć jeden jej egzemplarz w domu, drugi w samochodzie, a trzeci na zapas, na wypadek uszkodzenia oryginału. Należy przypuszczać, że po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej również u nas zaczną pojawiać się i obowiązywać akty prawne podobne do przepisów innych krajów członkowskich. Zanim to nastąpi, korzystamy z okazji, aby zaprezentować wam prawdziwą elitę wśród narzędzi do kopiowania i przechwytywania zawartości płyt CD/DVD. Dzięki temu uzupełnisz swój program kopiujący o drogocenne aplikacje. Zaprzęgniesz je do pracy, gdy standardowe oprogramowanie nie da sobie rady z zabezpieczonym krążkiem. Pamiętaj jednak, że wolno ci ich używać tylko do tworzenia zapasowych duplikatów legalnie nabytych oryginałów.

Obok wyspecjalizowanych programów do nagrywania prezentujemy narzędzia z kilku innych kategorii. Znajdziesz wśród nich m.in. przechwytywacze ścieżek dźwiękowych z płyt Audio-CD i wideo z krążków DVD. Pozostałe oprogramowanie powoli ci poddać wyodrębniony w ten sposób materiał dalszej obróbce - np. kompresować i konwertować go na inne formaty. Na najbardziej krnąbrne płyty są dwa narzędzia (niestety, tylko po niemiecku...), które wykrywają rodzaj zabezpieczeń i konfigurują pod ich kątem wybrane programy kopiujące. Oprócz tego prezentujemy dwa klienty wymiany plików przez Internet, które w przeciwieństwie do pozostałych tego rodzaju nie instalują w systemie szpiegujących modułów. Emulatory napędów CD-ROM dadzą ci dostęp do zawartości plików obrazu, co pozwoli m.in. wyodrębniać ich zawartość na dysk bez konieczności nagrywania na krążek CD. Wszystkie z prezentowanych narzędzi są bezpłatne (do użytku prywatnego, freeware lub adware), a wiele z nich dysponuje polskim interfejsem (trzeba go wybrać w opcjach danego programu lub zainstalować nakładkę).

Audio Crusher 1.2 i 1.3beta3

Za(bez)pieczenia - podręczny przybornik płytoamatora

Audio Crusher 1.2 i 1.3beta3

Przechwytywanie muzyki z płyt Audio-CD

Audio Crusher służy do kopiowania materiału audio z płyt kompaktowych i zapisywania go w formacie MP3 lub OGG na twardym dysku. Współpracuje z koderem Lame i Vorbenc, który trzeba pobrać z Internetu (np. za pośrednictwem wyszukiwarki Google,http://www.google.com ). Program potrafi identyfikować albumy i automatycznie pobierać informacje o ich zawartości (tytuł albumu, wykonawca/y, tytuły utworów) z internetowej bazy danych. Przed zapisaniem plików wynikowych możesz przesłuchać na próbę poszczególne utwory, a także wybrać docelowy i żądany katalog plików.

Witryna http://www.sysdesk.de

Licencja bezpłatny