Za chwilę Nero 7

Nero 7 Ultra Edition już wkrótce do pobrania! Nowa wersja pozwoli użytkownikowi na dostęp do multimediów oraz na tworzenie projektów w sposób łatwiejszy i szybszy. Przekształcenie zdjęć w profesjonalny i animowany pokaz slajdów, stworzenie kopii zapasowej cennych danych, zarządzanie i wyszukiwanie plików multimedialnych, edycja wideo i zdjęć, tworzenie płyt DVD z własnoręcznie zaprojektowanym menu, strumieniowe przesyłanie plików przez serwer oraz ich kompresja to tylko niektóre z zapowiadanych nowości.

Nowa wersja pakietu będzie zawierała 18 aplikacji, w których znajdzie się popularny program do nagrywania płyt CD, DVD oraz najnowszych - Blu-Ray i HD-DVD. Ponadto użytkownicy dostaną do rąk aplikacje do zarządzania multimediami. Dzięki temu można będzie oglądać filmy, zdjęcia i słuchać muzyki przy wykorzystaniu np. zestawu kina domowego.

Program będzie zawierał wiele zmian w interfejsie graficznym. Już na etapie instalacji pakietu zadecydujemy, które komponenty mają być skopiowane na dysk komputera, a które nie. To pozwoli na rozsądne zarządzanie poszczególnymi modułami i, miejmy nadzieję, na poprawę szybkości działania aplikacji

Nero Scout to nowy moduł, którego zadaniem będzie wyszukiwanie, organizowanie i odtwarzanie dowolnych plików multimedialnych. Baza danych multimediów będzie działała zarówno z poziomu aplikacji Nero, jak i z Windows Eksplorera.

Plany Nero

O planach firmy Nero na 2005 rok pisaliśmy w tekście Nero 2005. Dowiedz się więcej na temat nowych usług i programów, jakie oferuje ten producent.

Nero Burning ROM 7 oraz Nero Express 7 to jedne z najpopularniejszych programów do zapisu danych na nośnikach optycznych. W nowej odsłonie będzą przebudowane tak, aby praca z nimi była jeszcze prostsza, efektywniejsza i szybsza. Oprócz tego do rąk dostaniemy nowe programy odtwarzające płyty DVD, a dekoder Nero Digital (MPEG-4) pozwoli na nagrywanie niezabezpieczonych filmów na płyty CD, DVD lub po prostu skopiowanie płyty dwuwarstwowej DVD+R na format DVD-Video. Standardowa opcja przeciągnij i upuść będzie mogłą być wykorzystywana również przy zapisie płyt BD-RE/R (Blu-ray). Do tego dochodzi edycja, miksowanie, nagrywanie i tworzenie opcji menu w płytach DVD+VR oraz DVD-VR.

Nero SoundTrax 2 - edytor audio, który pozwala na tworzenie własnych płyt audio; oferuje opcje nagrywania dźwięku w standardach 5.1 oraz 7.1, co powinno zadowolić kinomanów. Ścieżki audio można nagrywać, edytować, miksować, a następnie tworzyć własne kompozycje płytowe.

Wersja pudełkowa została wysłana już do dystrybutorów

Wersja pudełkowa została wysłana już do dystrybutorów

Nero BackItUp 2 pozwoli zaplanować użytkownikowi wykonanie pełnej lub częściowej kopii zapasowej danych. Czynność będzie dostępna również z poziomu Windows Eksplorera. Dodatkowo oferowane będą kopie bezpośrednio zapisywane do pliku obrazu oraz do serwera FTP.

Nero Recode 2 - program do kopiowania płyt DVD;

Nero Cover Designer 2 - moduł umożliwiający projektowanie własnych okładek;

Nero ToolKit - zestaw narzędzi do testowania i obsługi napędów;

InCD 5 - aplikacja umożliwiająca korzystanie z dysków wielokrotnego zapisu, tak jak z dyskietki

Kup Nero 6 teraz

Producent rozpoczął promocję - jeżeli teraz kupimy pakiet Nero 6, to będzie go można uaktualnić do "siódemki" po specjalnej cenie, jak tylko ta znajdzie się ona na rynku, czyli 26 października tego roku. Wtedy też będzie dostępna wersja demonstracyjna, którą każdy będzie mógł pobrać z Internetu. Do tej pory producent bardzo dbał o polskich odbiorców swojego produktu, więc należy oczekiwać, że i teraz będzie dostępny polski pakiet językowy.

Nero Home umożliwia zarządzanie mediami

Nero Home umożliwia zarządzanie mediami

Piraci już mają 7

W Internecie pojawiły się informacje na temat przecieku nowej wersji Nero do Sieci. Producent powinien się zacząć martwić, gdyż wydanie oznaczone jest jako finalne i dostępne na dwóch płytach CD. Jedna z nich zawiera aplikację, a druga samouczki i instrukcje.

Nowe Nero wyraźnie stara się pójść w stronę Windows Media Center oferując tak kompleksowe rozwiązania multimedialne, lecz jednocześnie producent wyznaje inną filozofię - zamiast całego systemu, zaprojektował aplikację do zarządzania multimediami. Pytanie pozostaje otwarte, która z koncepcji zwycięży?

Wersja pudełkowa od 10 października trafia do dystrybutorów. Będzie ją można zamówić przez Internet za 99,99 USD. Wersja do pobrania ma kosztować 79,99 USD. Więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.nero.com