Za darmo i legalnie


Bubble Puzzle 97

Rodzaj: gra taktyczno-zręcznościowa

System: Windows 95 ze sterownikiem Direct-X 3.0 (lub wyższym), Windows 98

Język: angielski, niemiecki

Internet: www.conmeg.de/BubblePuzzle/index.html

W "Bubble Puzzle 97" gracz rozbija spadające kulki za 
pomocą działka

W "Bubble Puzzle 97" gracz rozbija spadające kulki za

pomocą działka

BubblePuzzle łączy elementy znanych gier, "Tetris" i "Breakout". Jej zaletą jest atrakcyjna szata graficzna. Zadanie polega na rozbijaniu kulek, które stopniowo poruszają się w dół. Przegrywasz, gdy dotrą do dolnej krawędzi ekranu. Stopień trudności wzrasta wraz z czasem gry. Do dyspozycji jest pięćdziesiąt poziomów, a dodatkowe, zaprojektowane przez entuzjastów "BubblePuzzle", są dostępne pod adresem: www.conmeg.de/de/BubblePuzzle/levelmaker.htm. Nowe poziomy definiuje się za pomocą zwykłych plików ASCII. Na powyższej stronie znajdziesz szczegółową instrukcję.

Clickomania 3.5

Rodzaj: gra zręcznościowa

System: Windows 95/98

Język: angielski, niemiecki, francuski

Internet: www.digipress.ch/msc/

"Clickomania" to udana replika ăTetrisÓ. Zadaniem gracza jest usuwanie z pulpitu kamieni, których ciągle przybywa. W tym celu trzeba klikać elementy o tym samym kolorze. Po wyczyszczeniu pola gry ukazuje się obrazek, który jest umieszczony w tle. Gra szybko wciąga i może Cię kosztować wiele czasu spędzonego przy komputerze.

123 Free Solitaire 3.4

Rodzaj: zbiór pasjansów

System: Windows 95/98, NT

Język: angielski

Internet:ftp://mirrors.aol.com/pub/pc_games/winsite/win95/sol123exe

"123 Free Solitaire" to pięć nowych wariantów pasjansa. Gra oferuje różne stopnie trudności. Użytkownik wybiera koszulki kart oraz tło ekranu.

Free Solitarie 3.0

Rodzaj: zbiór pasjansów

System: Windows 95/98, NT

Język: angielski

Internet: www.goodsol.com/freesol

Kolejną kolekcję pasjansów znajdziesz w grze "Free Solitaire", na którą składa się obejmuje dziesięć wariantów.

Ball Master 1.145

Rodzaj: gra taktyczno-zręcznościowa

System: Windows 95/98

Język: angielski

Internet:http://gsa.hypermart.net/Win/MindMaster/

Gra polega na manipulowaniu nieruchomymi kulami tak, by zwolnić miejsce dla toczącej się kulki. Usuwa się je, tworząc poziome, pionowe i diagonalne linie z kulek znajdujących się w polu gry. Wraz z każdym ruchem program automatycznie ustawia nowe kulki.

Panzer Arena 0.4

Rodzaj: gra akcji

System: Windows 95 ze sterownikiem Direct-X 3.0 (lub wyższym), Windows 98, NT 4.0

Język: angielski

Internet: www.conmeg.de/PanzerArena/index.html

W grze "Panzer Arena" gracz manewruje czołgiem na terytorium przeciwnika. Jego czołgi wjeżdżają na pole walki przez bramy umieszczone z każdej strony areny. Celem jest zniszczenie wszystkich jednostek wroga.

Mamba 1.0

Rodzaj: gra akcji

System: Windows 95/98

Język: niemiecki

Internet:http://mvmpc9.ciw.uni-karlsruhe.de/Fun/Spiele.htm

"Mamba" to nowa wersja gry "Quix", która pochodzi z wczesnych czasów peceta. Gracz przejmuje rolę pająka - ma pokryć pajęczyną możliwie dużą część planszy, broniąc jednocześnie swego bohatera przed krwiożerczym wężem.

Chess-it 2.0

Rodzaj: szachy

System: Windows 95/98

Język: angielski

Internet: www.geocities.com/SiliconValley/Grid/5841/

"Chess-It" to kolejna elektroniczna wersja szachów. Program może zapisywać na dysku i drukować całe partie gry. Użytkownik ma do wyboru trzy style figur i określa dowolny kolor planszy. Istnieje możliwość wielokrotnego cofania ruchów i obracania planszą także w toku gry. Jeśli znajdziesz się w sytuacji bez wyjścia, zleć komputerowi przejęcie swojej roli.

Geiss 4.01

Rodzaj: wygaszacz ekranu

System: Windows 95 ze sterownikiem Direct-X 5.0 (lub nowszym), Windows 98

Język: angielski

Internet: www.cis.ohio-state. edu/~geiss/

Wygaszacz ekranu Geiss potrafi wyczarować niezwykłe animacje. Obrazki są generowane losowo. Narzędzie oferuje bogatą paletę ustawień.

Pozwala modyfikować rozdzielczość, głębię barw oraz opcje grafiki. Program jest dostępny również w postaci dodatku do WinAmpa - odtwarzacza plików MP3.

Themes

Rodzaj: kompozycje pulpitu

System: Windows 98

Język: -

Kompozycje pulpitu pozwalają radykalnie zmienić wygląd powłoki Windows. Składają się m.in. z animowanych tapet, ikon, dźwięków, kursorów myszy. Spośród licznych kompozycji dostępnych za darmo w Internecie wybraliśmy trzy: The Disco Theme (; Internet: www.shop.ch/drno/doc/graphics/ source/Discotheme.zip), Solar System Themes (; Internet: www.shop.ch/drno/ doc/graphics/source/Solartheme.zip) i Star Trak Theme (; Internet: www.shiinc. com/gwm/files/STCOMP2.ZIP). Wiele różnych kompozycji znajdziesz również pod adresem www.desktopheaven.com.