Za darmo i legalnie


Back it up 2.2

Rodzaj: narzędzie do archiwizowania i kompresji danych

System: Windows 95/98

Język: angielski

Internet:http://w1.321.telia.com/~u32102551

Back it up archiwizuje katalogi i pliki, umieszczając je w archiwach ZIP. W specjalnych plikach zapisywana jest konfiguracja programu, łącznie z nazwami kopiowanych katalogów i rozszerzeniami plików, które mają być wyłączone z archiwizacji (ewentualnie usuwane z dysku). W logach rejestrowane są wszystkie operacje wykonane przez użytkownika. Program oferuje dziesięć stopni kompresji i możliwość tworzenia samorozpakowujących się archiwów. Oprócz tego można tworzyć awaryjne kopie określonych kluczy Rejestru (format REG).

Na żądanie archiwizowane pliki są szyfrowane i zabezpieczane hasłem. Funkcja tworzenia archiwów wielowoluminowych jest przydatna przy kopiowaniu danych na dyskietki. Przejrzyste karty dają wygodny dostęp do poszczególnych opcji. Archiwizacja może być inicjowana automatycznie przy uruchamianiu systemu.

Clean System Directory 1.6

Rodzaj: narzędzie do usuwania zbędnych bibliotek DLL

System: Windows 3.1x, 95/98

Język: angielski

Internet: www.ozemail.com.au/~kevsol/sware.html

Clean System Directory znajduje niepotrzebne biblioteki DLL (pozostałe po odinstalowanych aplikacjach), tworzy awaryjną kopię, po czym usuwa oryginalne pliki z folderu SYSTEM. W razie problemów (komunikaty alarmu, zawieszenia systemu) można przywrócić wybrane biblioteki na dawne miejsce.

Disk Analyzer 1.1

Rodzaj: program do wykrywania zdublowanych plików

System: Windows 3.1x, 95/98

Język: angielski

Internet: www.primasoft.com/32org/32disk.htm

Disk Analyzer podaje, ile miejsca na dysku zajmują poszczególne katalogi i pliki. Ponadto znajduje pliki, które występują na dysku w dwóch lub więcej kopiach. Wyniki analizy można filtrować, sortować i drukować, można też przedstawiać w postaci graficznych wykresów.

Diskdata

Rodzaj: narzędzie do analizowania zapełnienia dysku

System: Windows 95/98, NT 4.0

Język: angielski

Internet: www.digallery.com/diskdata/

Czy wiesz, ile miejsca zajmują pliki zgromadzone na twardym dysku? Nie uzyskasz tej informacji z Eksploratora Windows, gdyż dodaje rozmiary poszczególnych zbiorów. Tymczasem plik o rozmiarze 1 bajta może zajmować 32 KB, ponieważ rezerwuje cały klaster. Jeśli na dysku jest wiele małych zbiorów, mogą osiągnąć duże rozmiary. Narzędzie Diskdata podaje faktyczne rozmiary katalogów, podkatalogów i plików. Program podpowiada, czy zyskasz wolne miejsce, zakładając dodatkową partycję lub zmieniając system plików na FAT32.

FmEdit 98 2.0

Rodzaj: uniwersalny menedżer plików

System: Windows 95/98

Język: angielski

Internet: wkweb1.cableinet.co.uk/raymond. alland/html/fmedit95.htm

Obok dwupanelowej przeglądarki FmEdit oferuje wiele przydatnych funkcji. W lewym panelu umieszczona jest struktura katalogów, w prawym podgląd bieżącego zbioru. Pliki wybranych typów można nawet edytować i drukować. Program obsługuje pliki tekstowe ASCII (dowolny rozmiar), HTML, archiwa ZIP (możliwość oglądania zawartości plików), obrazki BMP, GIF, JPG i PNG. Zintegrowany edytor szesnastkowy i plików RTF uzupełnia bogaty zbiór funkcji. FmEdit potrafi pakować pliki w archiwa ZIP i rozpakowywać zbiory tego typu. Możliwe jest tworzenie archiwów wielowoluminowych i samorozpakowujących, a także zabezpieczanie danych hasłem. Na pasku narzędzi znajdziesz kalkulator i minikalendarz.

Przed uruchomieniem programu należy skopiować pliki ILDA32T.DLL, LEDIT32.DLL, UNZDLL.DLL, ZIPDLL.DLL i ZIPSFX.BIN do katalogu \WINDOWS\SYSTEM.