Za darmo i legalnie


Folder Organizer 1.02

Rodzaj: zarządca katalogów

System: Windows 95/98, NT 4.0

Język: angielski

Internet:http://top-download.de/tools.shtml

Folder Organizer daje błyskawiczny i wygodny dostęp do folderów z poziomu paska zadań. Ikona programu jest umieszczona w zasobniku systemowym. Zależnie od ustawień znajdziesz tam menu Start, Moje dokumenty, katalog TEMP (pliki tymczasowe), FONTS (czcionki) i SENDTO (wyślij do), Ulubione i Historię Explorera lub dowolny inny folder. Narzędzie pozwala zautomatyzować usuwanie plików w określonych katalogach. Skorzystaj z tej funkcji, jeśli chcesz pozbyć się Dokumentów z menu Start, zbiorów tymczasowych i plików cookies.

FreeMem Standard 3

Rodzaj: narzędzie do zwalniania pamięci operacyjnej

System: Windows 95/98, NT

Język: angielski

Internet: www.meikel.com/freemem/fmemstd.htm

FreeMem wyświetla graficznie pojemność pamięci dostępnej dla aplikacji.

FreeMem wyświetla graficznie pojemność pamięci dostępnej dla aplikacji.

FreeMem nie dopuszcza do marnotrawienia cennego miejsca w pamięci operacyjnej komputera. Przyspiesza to działanie aplikacji i wczytywanie programów do pamięci.

Stosowanie omawianego narzędzia to wręcz konieczność, spowodowana małą efektywnością algorytmów zarządzania pamięcią w Windows. Zalegają w niej niepotrzebnie np. pliki DLL i OCX, zawierające funkcje, z których korzysta wiele programów, czy pliki wczytywane przez pamięć podręczną Windows. Pozostali ărozrzutnicyÓ to bezczynne aplikacje w tle oraz programy, które przy zamknięciu nie zwolniły miejsca w pamięci RAM.

FreeView 1.0

Rodzaj: przeglądarka plików graficznych

System: Windows 95/98, NT 4.0

Język: angielski

Internet: www.geocities.com/SiliconValley/Vista/8125/

FreeView potrafi czytać wiele formatów i konwertować je na BMP i JPG.

FreeView potrafi czytać wiele formatów i konwertować je na BMP i JPG.

FreeView to uniwersalna przeglądarka plików grafiki rastrowej. Jej mocną stroną jest obsługiwanie dużej liczby formatów: BMP, DIB, EMF, GIF, ICI, JIF, JPG, PCX, RLE, TGA, WMF, Animated-GIF (nawet w trybie klatka po klatce).

Program pozwala konwertować obrazki na format BMP i JPG oraz bardzo szybko kopiować pliki między katalogami. Obrazki można oglądać pojedynczo lub w trybie miniaturek.

F-Secure Dektop 2.0

Rodzaj: program szyfrujący

System: Windows 95/98, NT 4.0

Język: angielski

Internet: www.europe.datafellows.com/exclude/download/f-secure/d9enu20h.zip

F-Secure Desktop służy do szyfrowania plików i katalogów. Wybrane pliki są dzielone na dwie kategorie: "secret" (tajne) i "top secret" (ściśle tajne). W pierwszej grupie szyfrowanie i odszyfrowywanie odbywa się automatycznie przy zamykaniu i ponownym wczytywaniu systemu. Kategoria "top secret" wymaga wpisywania odpowiedniego hasła. Do realizacji zabezpieczenia stosowane są dwa algorytmy: Blowfish - nadzwyczaj szybki i zaprojektowany z myślą o procesorach 32-bitowych; jedna z jego zalet to zmienna długość klucza, od 32 do 448 bitów - oraz 3Des, wypróbowany, lecz nieco wolniejszy.

Mocną stroną narzędzia jest wyjątkowo łatwa obsługa. Pamiętaj o tym, by nie zaszyfrowywać całych partycji lub napędów z plikami systemowymi, gdyż system może wówczas odmówić posłuszeństwa.

InfoRapid 2.0

Rodzaj: wyszukiwarka plików

System: Windows 95/98, NT 4.0

Język: niemiecki

Internet: www.inforapid.de/se/se.htm

InfoRapid pozwala odnaleźć pliki, które zawierają jeden lub kilka określonych łańcuchów tekstowych. W poszukiwaniach uwzględnia różne typy plików - m. in. arkusze Excela, dokumenty Worda i pliki wykonywalne EXE. Wyniki są wyświetlane w postaci przejrzystej listy, a wbudowana przeglądarka umożliwia bezpośredni wgląd w zbiory. Maska wyszukiwania dopuszcza operatory Boole'a (AND, OR, NOT), wieloznaczniki i podobnie brzmiące słowa. Dziesięć ostatnich poszukiwań jest gromadzonych na kartach.

InfoRapid oferuje możliwość zastępowania łańcuchów metodą bit po bicie.