Za darmo i legalnie


MCL 2.0

Rodzaj: narzędzie do sterowania systemem z poziomu klawiatury

System: Windows 95/98, NT 4.0

Język: angielski

Internet: www.monmouth.com/~mlin/MCL/

MCL zapewnia szybkie uruchamianie aplikacji za pomocą klawiatury: wystarczy wprowadzić nazwę pliku lub skrótu, a odpowiedni program zostanie wczytany do pamięci. Oprócz tego narzędzie wykonuje polecenia DOS-u i otwiera katalogi (w oknie trybu MS-DOS lub w Eksploratorze). Gdy wpiszesz adres internetowy, MCL automatycznie uruchomi przeglądarkę, a gdy podasz adres e-mailowy - przywoła klienta poczty elektronicznej.

Program samoczynnie uzupełnia rozpoczęte polecenie, jeśli było wcześniej wpisane przez użytkownika. Często używane sekwencje poleceń można umieszczać w makrach.

More Properties 2.03

Rodzaj: narzędzie do zmieniania konfiguracji systemu

System: Windows 95, NT

Język: angielski

Internet: www.imaginary.co.za

More Properties daje dostęp do wielu funkcji Windows, których nie można przywołać za pomocą standardowych narzędzi wchodzących w skład systemu. Program pozwala modyfikować wygląd powłoki i zwiększać wydajność systemu. Ustawienia są pogrupowane na siedmiu kartach.

Mouse Trap 2.5

Rodzaj: program do zabezpieczania komputera

System: Windows 95/98

Język: angielski

Internet: www.homeonthewww.com/ryan/

Gdy użytkownik opuszcza na chwilę stanowisko pracy, może zablokować dostęp do komputera, korzystając z tego narzędzia. Wpisanie hasła i kliknięcie ikony Mouse Trap uniemożliwi przesunięcie kursora myszy poza granice okna. Ponadto program wyłącza wszystkie skróty klawiaturowe. Zabezpieczenia nie da się obejść przez naciśnięcie [Ctrl+Alt+Del], [Alt+Tab], [Ctrl+Esc], nikt nieupoważniony nie uruchomi więc żadnej aplikacji ani nie otworzy żadnego pliku. Procesy systemowe takie jak operacje kopiowania, wyszukiwania, pobierania z Internetu czy defragmentowania dysku są wykonywane bez przeszkód. Korzystanie z peceta jest możliwe po wpisaniu poprawnego hasła.

Mouse Trap może być uruchamiany automatycznie przy wczytywaniu systemu. Narzędzie wymaga bibliotek Visual Basic 5 Runtime Libraries. Znajdziesz je na i pod adresem support.microsoft.com/download/support/mslfiles/Msvbvm50.exe.

OuttaSight 2.67

Rodzaj: program do ukrywania aktywnych aplikacji

System: Windows 95/98, NT 4.0

Język: angielski

Internet:http://rosa.simplenet.com/oos/

OuttaSight zapewne nie spodoba się Twoim przełożonym. Po kliknięciu lub naciśnięciu odpowiednich klawiszy błyskawicznie chowa dowolną aplikację Windows, dzięki czemu nie jest ona widoczna na pasku zadań ani w żadnym innym miejscu pulpitu. OuttaSight nadaje się nie tylko do grania po kryjomu w "Tetris". Jeśli korzystasz z wielu aplikacji jednocześnie, narzędzie pozwoli Ci chować wybrane (lub wszystkie) aplikacje bez konieczności ich zamykania. Każdy z programów nadal będzie pracował w tle. Na żądanie OuttaSight umieszcza ikony programów w zasobniku systemowym (na pasku zadań obok zegara).

PGP 5.5.3

Rodzaj: program szyfrujący

System: DOS, Windows 95/98, NT

Język: angielski

Internet: www.pgpi.com

PGP (Pretty Good Privacy) służy do szyfrowania wiadomości pocztowych. Program generuje dwa klucze: publiczny i prywatny. Wiadomość szyfruje się na podstawie publicznego klucza adresata. Odszyfrowanie jest możliwe tylko przy użyciu jego prywatnego klucza.