Za darmo i legalnie


Pop-Mouse Lite 3.1

Rodzaj: program rozszerzający funkcjonalność myszy

System: Windows 95/98

Język: angielski

Internet: www.pointix.com/download/PopMouse/index.htm

Pop-Mouse daje nowe możliwości obsługi systemu za pomocą myszy. Bez żmudnego klikania użytkownik uzyskuje dostęp do ważnych aplikacji, dokumentów i funkcji systemu. Do sposobu obsługi programu trzeba się przyzwyczaić, ale wystarczy krótki trening.

Gdy przesuniesz kursor myszy w pobliże krawędzi ekranu, Pop-Mouse uaktywni funkcje przyporządkowane danej strefie. Szerokość strefy i polecenia określa się w ustawieniach programu. Odpowiednimi ruchami myszy można przewijać strony internetowe w przeglądarce, a także przywoływać katalogi i polecenia menu.

PowerZip 4.5

Rodzaj: program kompresujący

System: Windows 95/98, NT 4.0

Język: angielski

Internet: www.powerzip.lco.net/download.asp

PowerZip pakuje i rozpakowuje pliki we wszystkich znanych formatach - np. ZIP, RAR, LZH, ARJ i CAB, ponadto obsługuje uniksowe archiwa TAR, GZ i Z. Narzędzie potrafi dzielić obszerne zasoby danych na woluminy mieszczące się na nośnikach o niewielkiej pojem-ności (np. dyskietkach).

Archiwa mogą być zabezpieczane za pomocą hasła. Pełną funkcjonalność PowerZip uzyskuje dopiero po zainstalowaniu programów pakujących ARJ (ARJ 2.60 na i pod adresemftp:// ftp.std.com/pub/arj/arj260x.exe) i LHA (LHA 2.55 na i pod adresemftp://ftpbeemail.com/pub/arc/lha255e.exe). Ścieżki obu narzędzi trzeba wprowadzić w menu File/Settings/Program Locations.

Rain 1.0

Rodzaj: narzędzie do schładzania procesora

System: Windows 95/98

Język: angielski

Internet:http://softseek.mdonline.net/Utilities/Benchmarking_and_Tune_Up/Review_18382_ index.html

Rain zmniejsza zużycie energii procesora, co poqoduje obniżenie jego temperatury roboczej. Gdy układ nie jest wykorzystywany, zostaje przełączony w tryb oczekiwania. Program współpracuje z procesorami Intel (rodzina x86), Cyrix, AMD i IDT. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się wśród właścicieli notebooków, gdyż pozwala dłużej pracować na jednym akumulatorku. Na pewno zainteresuje użytkowników, którzy chcą przetaktować procesor lub zwiększyć jego żywotność.

RegMon 4.1

Rodzaj: program do monitorowania Rejestru

System: Windows 95/98

Język: angielski

Internet: www.sysinternals.com/regmon.htm

RegMon wyświetla w czasie rzeczywistym wszystkie operacje zapisu i odczytu wykonywane na Rejestrze. Dzięki temu dowiesz się, do jakich kluczy odwołują się poszczególne aplikacje, i będziesz mógł uspraw-nić ich funkcjonalność. Doświadczeni użytkownicy znajdą nieudokumentowane parametry programów i usuną ograniczenia czasowe, zabezpieczające niektóre programy. Głównym elementem narzędzia jest wirtualny sterownik urządzeń REGVXD.VXD, który odwołuje się bezpośrednio do funkcji Windows sterującej dostępem do Rejestru.

Zważywszy na pokaźną liczbę programów operujących w Rejestrze, Regmon pozwala definiować filtry. W ten sposób można monitorować stosowanie określonych kluczy Rejestru przez daną aplikację.

Servant Salamander 1.52

Rodzaj: menedżer plików

System: Windows 95/98, NT

Język: niemiecki

Internet:http://vorvan.sh.cvut.cz/salamander/download.html

Servant Salamander to uniwersalny menedżer plików podobny do słynnego Nortona Commandera. Nawigacja w strukturze napędów jest zrealizowana w dwóch niezależnych panelach, między którymi można kopiować i przemieszczać pliki oraz katalogi. Funkcja wyszukiwania daje się konfigurować stosownie do potrzeb. Możliwe jest przeszukiwanie plików w formacie szesnastkowym. Wewnętrzna przeglądarka pokazuje zawartość zbiorów w formacie HEX i ASCII.