Za darmo i legalnie


FreeAgent 1.11

Rodzaj: przeglądarka grup dyskusyjnych

System: Windows 95/98, NT

Język: angielski

Internet:ftp://ftp.uni.koeln.de/pc/mirrors/winsock-l/Windows95/News/fa32-111.exe

FreeAgent to wygodna przeglądarka grup dyskusyjnych w trybie offline. Funkcjonalnością przewyższająca moduły zintegrowane w pakietach Internet Explorer i Netscape Communicator. Program ma bogate możliwości konfigurowania, wyszukiwania i filtrowania. Po pobraniu nagłówków FreeAgent natychmiast zamyka połączenie. Artykuły są wczytywane dopiero wtedy, gdy użytkownik zaznaczy je po przeczytaniu nagłówków. Narzędzie działa w trybie wielozadaniowym.

FreeAgent to wygodna i bardzo funkcjonalna przeglądarka grup dyskusyjnych.

FreeAgent to wygodna i bardzo funkcjonalna przeglądarka grup dyskusyjnych.

FTP Explorer 1.00

Rodzaj: klient FTP

System: Windows 95/98, NT

Język: angielski

Internet: www.ftpx.com

FTP Explorer pozwala wymieniać pliki pomiędzy serwerami FTP i komputerem użytkownika. Graficzny interfejs programu znacznie upraszcza powyższe operacje. Przenoszenie zbiorów z serwera i na serwer jest tak proste jak kopiowanie plików między katalogami na twardym dysku. Program obsługuje funkcję "przemieść i upuść". Gdy serwer docelowy jest przeciążony, FTP Explorer aż do skutku ponawia próby połączenia. Zapisuje w pamięci RAM zawartość otwartych uprzednio katalogów, co umożliwia szybkie przeskakiwanie. Program nie pokazuje napędów lokalnych.

Program alternatywny:

WS-FTP 95 LE

Klient WS-FTP 95 LE jest darmowy dla użytkowników prywatnych. W odróżnieniu od FTP Explorera narzędzie pokazuje listę napędów lokalnych.

Go!Zilla 3.5

Rodzaj: program do pobierania plików z Internetu

System: Windows 95/98, NT

Język: angielski

Internet: www.gozilla.com

Go!Zilla oszczędza czas i pieniądze, gdyż przy pobieraniu plików z serwerów FTP i HTTP wybiera ten, który oferuje największą przepustowość. Narzędzie potrafi ponawiać przerwane połączenia. W przypadku serwerów wspomagających tę funkcję Go!Zilla odczytuje tylko część pliku, która nie dotarła do komputera użytkownika. Dzięki integracji z Internet Explorerem i Netscape Navigatorem narzędzie jest automatycznie uruchamiane po kliknięciu nazwy ściąganego pliku.

Na żądanie program monitoruje Schowek. Gdy skopiujesz do niego adres HTTP lub FTP, Go!Zilla automatycznie podejmie pobieranie. Harmonogram czasowy pozwala ustalić terminy ściągania zbiorów.

Pegasus Mail 3.01

Rodzaj: klient pocztowy

System: DOS, Windows 3.1x, 95/98, NT

Język: angielski

Internet: www.pmail.gen.nz/dl/

Pegasus Mail to jeden z niewielu bezpłatnych programów pocztowych, które potrafią wysyłać i odbierać wiadomości przez Internet (protokoły POP3 i SMTP) i w sieciach Novella. Program obsługuje kodowanie w trybie Mime, UU, Binhex oraz kilka rodzajów szyfrowania. Do plików można wstawiać maksymalnie sześćdziesiąt cztery załączniki.

Narzędzie dysponuje funkcją szybkiego wyszukiwania i tworzenia korespondencji seryjnej. Zarządza wieloma książkami adresowymi i listami e-mailowymi. Bogate opcje sortowania i hierarchiczna struktura podfolderów pozwalają małym nakładem pracy utrzymywać porządek.

UUDeview-32 1.2

Rodzaj: koder i dekoder plików w formacie UU, XX i Binhex

System: Windows 3.1x, 95/98, NT

Język: angielski

Internet: www.miken.com/uud/

UUDeview pozwala wysyłać i odbierać pliki binarne (np. EXE i XLS) przez Internet w postaci danych ASCII. Oprócz powszech-nie stosowanego standardu Mime (w programie zwany Base 64) obsługuje kodowanie w trybie UU i XX. Ze względu na ograniczenia rozmiarów wiadomości, stawiane przez niektóre serwery, UUDeview umożliwia dzielenie plików na kawałki. Są one przesyłane oddzielnie i sklejane u adresata. Możliwe jest dekodowanie danych ze Schowka.