Za dużo grał, więc zastrzeliła go narzeczona

Przed chińskim sądem stanęła kobieta oskarżona o zabójstwo narzeczonego. W tej makabrycznej zbrodni, nie byłoby - w dzisiejszych czasach - nic dziwnego, gdyby nie niecodzienne okoliczności śmierci niedoszłego małżonka. Mężczyzna ten był uzależniony od gier komputerowych, a zginął przed klawiaturą własnego komputera, zamordowany przez narzeczoną, złą, iż wolał grać niż myśleć o wspólnej przyszłości.

O całej sprawie informują dziennikarze pisma Beijing Morning Post. Do zdarzenia doszło stosunkowo dawno, bo 6. sierpnia, jednak dopiero teraz postawiono morderczyni zarzuty. Jak przekonywała oskarżona, nie mogła już dłużej wytrzymać sytuacji, w której jej bezrobotny narzeczony, zamiast szukać pracy i starać się zabezpieczyć ich wspólną przyszłość (w tym zdobyć pieniądze na ślub), więcej czasu spędza przed monitorem komputera grając w gry.

To już nie pierwszy przypadek w Chinach, kiedy gra komputerowa staje się przyczyną śmierci. W marcu tego roku pewien amator gier online zabił kolegę za kradzież i sprzedaż wirtualnego przedmiotu używanego w grze.

Chiny planują wprowadzenie maksymalnego czasu grania w gry komputerowe MMO (massively multiplayer online) - w myśl nowych przepisów rozgrywka nie będzie mogła trwać dłużej niż 3 godziny (więcej informacji w tekście "Chiny ograniczą czas gry").