Za sekundę będziesz miał przelew

Już niedługo Polska będzie drugim państwem w Europie, w którym przelewy pomiędzy różnymi bankami będą dochodzić do odbiorców w ciągu kilku sekund. Krajowa Izba Rozliczeniowa wprowadza innowacyjny system przekazu pieniędzy.

Krajowa Izba Rozliczeniowa przygotowuje rewolucję w przelewach.

Polecamy:

Jednym z największych problemów każdego, kto dość często wysyła i odbiera pieniądze w banku, są opóźnienia związane z przelewami. O ile wymiana pieniędzy w jednym banku jest zwykle błyskawiczna, o tyle wysłanie przelewu na zewnętrzne konto może trwać nawet 4-5 dni.

Teraz powinno się zmienić za sprawą nowego projektu, nad którym pracuje Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR). Platforma błyskawicznego przekazu pieniędzy umożliwi przesyłanie pieniędzy natychmiastowo - bez względu na bank, problemy z księgowaniem i trwające święta. Usługa ma zostać zaproponowana wszystkim instytucjom bankowym w Polsce, a według doniesień Wirtualnej Polski już dziś chęć skorzystania z niej zadeklarowało 10 na 15 największych banków w naszym kraju.

Zobacz również:

  • Które banki mają najczęściej awarie w 2021 roku?

KIR pracuje nad usługą we współpracy z firmą Capgemini. Wprowadzenie systemu błyskawicznego obrotu pieniędzy postawiłoby Polskę w roli prekursora nowych technologii bankowych w Europie Środkowej. Jak dotąd, w całej Europie, tylko Wielka Brytania dysponuje podobną platformą do wykonywania przelewów.

Program zostanie uruchomiony w roku 2012.