Za "stówkę", czyli jaki sprzęt uda Ci się kupić do 100 zł?

Niektóre urządzenia peryferyjne lub podstawowe podzespoły komputerowe potaniały na tyle, że obecnie możemy je kupić w bardzo okazyjnej cenie - nawet do 100 złotych za nowy egzemplarz. Postanowiliśmy zająć się tematem i przygotowaliśmy przegląd nowych i wartych uwagi urządzeń elektronicznych, które można zdobyć "za stówkę". Oczywiście nie byliśmy w stanie wymienić wszystkich produktów, dlatego zachęcamy Was do podzielenia się własnymi propozycjami w tej kategorii.

Na początek krótkie wyjaśnienie: pod uwagę braliśmy wyłącznie zakup nowych produktów, korzystając przy tym z porównywarek cen www.ceneo.pl, www.skapiec.pl i www.nokaut.pl, by znaleźć odpowiedni sprzęt w możliwie najniższej cenie. Większość produktów cieszy się także dobrą opinią użytkowników - braliśmy pod uwagę pochlebne posty na forach dyskusyjnych, jak i komentarze umieszczane w sklepach online. Swoją drogą ciekawi nas, czy czytelnicy PC Worlda również uważają poniższe produkty za udane i warte uwagi.

Mysz, klawiatura, odtwarzacz MP3

Za "stówkę", czyli jaki sprzęt uda Ci się kupić do 100 zł?

Razer DeathAdder | Cena: 98 zł

Przewodowa mysz optyczna Razera cieszy się dużą popularnością wśród graczy i - co ważniejsze - w zdecydowanej większości pozytywnymi opiniami. Mysz oferuje rozdzielczość pracy 1800 dpi, 5 programowalnych przycisków i interfejs USB. To bez wątpienia świetna propozycja dla sympatyków tej firmy. DeathAdder jest wyprofilowana z myślą o graczach praworęcznych. Warto wspomnieć, że mysz ma teflonowe ślizgacze, zapewniające dobry poślizg i cichą pracę. Kółko myszy świeci na niebiesko, a logotyp Razera pulsuje w tym samym kolorze.

Za "stówkę", czyli jaki sprzęt uda Ci się kupić do 100 zł?

Logitech MX518 | Cena: 100 zł

To również mysz dla praworęcznych. MX518 nie jest rynkową nowością, ale do tej pory zyskała już ogromną popularność i uznanie graczy. Jest to przewodowa mysz optyczna, wyposażona w 8 przycisków. Z komputerem komunikuje się poprzez interfejs USB. Świetny gryzoń dla miłośników strzelanek czy gier RTS. Logitech dołącza do myszy dobre oprogramowanie, pozwalające na dużą konfigurację i dostosowanie jej do własnych potrzeb. Zmiana rozdzielczości dpi "w locie" to kolejny atut MX518.

Za "stówkę", czyli jaki sprzęt uda Ci się kupić do 100 zł?

Logitech Cordless Desktop EX 100 | Cena: 97 zł

Dobrej jakości bezprzewodowy zestaw składający się z klawiatury i myszy. Obydwa produkty cechuje ładne wzornictwo i jeśli nie mamy wygórowanych wymagań, będziemy (nawet bardzo!) zadowoleni z Desktopa EX 100. Klawiatura jest odporna na zalania, natomiast mysz optyczna działa poprawnie na niemal każdej powierzchni. W zestawie znajdziemy również podpórkę pod nadgarstki - dodatek ten jeszcze bardziej zwiększa komfort pracy. Co ważne, mysz jest zarówno dla prawo-, jak i leworęcznych użytkowników.

Za "stówkę", czyli jaki sprzęt uda Ci się kupić do 100 zł?

Microsoft Black Value Pack 2.0 | Cena: 96 zł

Zestaw Microsoftu zbiera pochlebne opinie, zwłaszcza jeśli chodzi o stosunek ceny do funkcjonalności. Myszka, podobnie jak w zestawie Logitecha, ma uniwersalny profil. Black Value Pack 2.0 to elementy przewodowe, więc nie można liczyć na tak wysoki komfort pracy jak w przypadku bezprzewodowego Desktopa EX 100. Mimo to warto polecić produkt Microsoftu, ponieważ jakość klawiatury i myszy jest naprawdę przyzwoita. Nie brakuje też podpórki pod nadgarstki.

Za "stówkę", czyli jaki sprzęt uda Ci się kupić do 100 zł?

Samsung YP-S2 1 GB | Cena: 90 zł

Całkiem udana alternatywa iPoda shuffle. Odtwarzacz koreańskiego Samsunga cechują przede wszystkim niewielkie wymiary. Urządzenie oferuje pojemność 1 GB i nie ma żadnego wyświetlacza, dzięki czemu jest to sprzęt głównie dla osób aktywnych - doskonale sprawdza się w roli kompana dla porannego zwolennika joggingu. Obsługuje pliki MP3, WMA i OGG, Pracuje na baterii niemal 10 godz. Jego waga to zaledwie 17,5 g.

Za "stówkę", czyli jaki sprzęt uda Ci się kupić do 100 zł?

SanDisk Sansa Clip 1 GB | Cena: 100 zł

Odtwarzacz Sansa Clip jest już dostępny do kupienia za 100 zł. Producent deklaruje 15 godz. pracy (nieustannego słuchania muzyki). Urządzenie wyposażono w niewielki wyświetlacz, co ułatwia jego obsługę. Nie brakuje też tunera FM i funkcji dyktafonu. W tej cenie można znaleźć model gigabajtowy. Obsługiwane formaty plików to WAV, WMA i MP3. Odtwarzacz SanDiska cechuje też dobra jakość dźwięku. Sansa Clip cieszy się także dużą ilością pozytywnych komentarzy użytkowników.