Za szafą mieli nielegalną kopiarnię płyt DVD/Blu-ray. Straty legalnych producentów: 1 mln zł

Policjanci zatrzymali małżeństwo 48-latków z Krakowa trudniące się nielegalnym kopiowaniem filmów i programów. Grozi im do 5 lat więzienia.

Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 24 marca samochód jadący na giełdę RTV. W trakcie przeszukania okazało się, że znajduje się w nim ponad 700 płyt DVD oraz Blu–Ray z nielegalnymi kopiami filmów. Samochód należał do małżeństwa mieszkającego w Krakowie. Funkcjonariusze oczywiście przeszukali ich mieszkanie. Ku ich zaskoczeniu okazało się, że nielegalna kopiarnia płyt znajduje się...za szafą.

"Podczas przeszukania znaleziono ukryte pomieszczenie, do którego wejście prowadziło poprzez szafę ubraniową i ukryty w niej zamek za ruchomym wieszakiem. W pokoju tym znajdowała się w pełni profesjonalna linia do produkcji nielegalnych płyt DVD oraz Blu- Ray połączona z kilkunastoma szeregowo podłączonymi stanowiskami nagrywającymi." - czytamy na stronie policja.pl.

Zobacz również:

  • Policja w USA musi reklamować się w Internecie

Policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy, dyski twarde "o dużych pojemnościach" oraz 5 tys. płyt z pirackimi filmami oraz "bardzo drogimi" nielegalnymi programami.

Oczywiście jak zawsze w takich przypadkach wstępnie oszacowano straty, które ponieść mieli producenci nielegalnie skopiowanych przez zatrzymane małżeństwo materiałów. Obecnie mowa jest o milionie złotych.

Małżeństwu 48-latków grozi do 5 lat więzienia.