Za tydzień finały Heyah Logitech Cybersport

Już w przyszłym tygodniu, w weekend 23-24 września, w Warszawie, odbędą się finały największej Ligi Gier Komputerowych w Polsce - HEYAH LOGITECH CYBERSPORT. Wydarzenie określone zostało przez organizatorów jako "Ostateczna Rozgrywka" i zapowiada się na jedno z największych turniejów LAN w Polsce. Swoje wirtualne pojedynki stoczy 250 finalistów, całość rozegrana zostanie na 150 wysokiej klasy komputerach.

Za tydzień finały Heyah Logitech Cybersport
Jeśli regularnie odwiedzacie nasz serwis, to powinniście doskonale wiedzieć, że eliminacje do finałów trwają już dobre kilka miesięcy. W rozgrywkach online wzięło udział tysiące zawodników z całej Polski.

Ich wszystkie trudy znajdą ujście podczas jednego tylko weekendu. To właśnie wtedy staną do walki o najważniejsze - tytuły Mistrzów Polski, nagrody pieniężne i rzeczowe, medale federacji WGT oraz wejście do Reprezentacji Polski.

Podczas turnieju będziecie mieli okazję obserwować zmagania w takich grach jak Counter-Strike, Warcraft III, StarCraft: Brood War, Quake 4 i Need For Speed: Most Wanted.

Na miejsce imprezy wybrano warszawską Halę Mera, rozgrywki rozpoczyną się o godzinie 10.00 i potrwają do późnych godzin wieczornych. Wstęp jest bezpłatny.

Warto pamiętać, że finał rozgrywek HEYAH LOGITECH CYBERSPORT jest równocześnie polskim finałem World Gamemaster Tournament, prestiżowego turnieju gier komputerowych rozgrywanego w 23 krajach świata.

Co więcej, wygrani stworzą Reprezentację Polski - Champions Team Poland, która jeszcze w tym roku wyjedzie do Azji, aby zmierzyć się ze zwycięzcami tajwańskiej edycji WGT w sparingach i meczu pokazowym.

Za tydzień finały Heyah Logitech Cybersport
Najlepsi z najlepszych w kategorii PRO i OPEN otrzymają tytuły Mistrzów Polski w Grach Komputerowych, Puchar HEYAH LOGITECH CYBERSPORT, nagrody pieniężne i rzeczowe o wartości ponad 50 000 złotych oraz wyjazd na Tajwan.

Nie zabraknie wielu atrakcji dla widzów. Organizatorzy zaplanowali między innymi mini turniej LAN na notebookach (z nagrodami!), liczne rozstawione symulatory gier, wywiady z zawodnikami, prezentacje japońskich filmów animowanych Anima Gate, pokaz "podkręcania" procesorów, starych modeli komputerów oraz koncert zespołu Mikro Orchestra.

Uff... Trzeba przyznać, że jest tego bardzo dużo. Jeśli to wszystko wypali to będzie czego gratulować!

Więcej informacji o imprezie znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej Ligi. O samym WGT pod tym adresem.