Zaawansowana cyfrówka Pentagrama

Jeszcze w listopadzie oferta aparatów cyfrowych marki Pentagram wzbogaci się o nowy model Photon 584. Aparat ten jest rozwinięciem linii zaawansowanych aparatów wyposażonych w długi zoom optyczny.

Następca modelu Photon 484 jest wyposażony w matrycę światłoczułą CCD o rozdzielczości 5 milionów punktów. Układ optyczny tego modelu pozwala na ośmiokrotne przybliżenie fotografowanego obiektu. Photon 584 oferuje 20 trybów ekspozycji. Początkujący wielbiciele fotografii cyfrowej z pewnością docenią obecność trybu w pełni automatycznego, natomiast tych bardziej zaawansowanych ucieszy obecność trybu w pełni ręcznego.

Zaawansowana cyfrówka Pentagrama

Cyfrówka Pentagram Photon 584 wyposażona jest w 8-krotny zoom optyczny

Photon 584 to także prosta kamera cyfrowa. Tryb nagrywania umożliwia rejestrowanie filmów z dźwiękiem w formacie MPEG4 w rozdzielczości 320 x 240 z prędkością do 30 klatek na sekundę aż do całkowitego zapełnienia karty pamięci.

Zobacz również:

  • Aparaty i obiektywy Fujifilm - nowości na rynku fotograficznym. Sprawdzamy

Menu aparatu w języku polskim wyświetlane na ekranie LCD o przekątnej 1,6 cala.

Zarówno zdjęcia, filmy jak i notatki głosowe są zapisywane w wewnętrznej pamięci 16 MB. Rozszerzenie jej jest możliwe za pomocą kart pamięci typu Secure Digital lub Multimedia Card. Aparat łączy się z komputerem za pomocą interfejsu USB i jest widoczny w systemie jako dodatkowy dysk twardy.

Cena aparatu nie jest na razie znana.