Zabezpiecz się

Zabezpieczanie danych to podstawowa ich ochrona stosowana w firmach. Użytkownicy domowi również powinni być zainteresowani programami do wykonywania kopii bezpieczeństwa.

Program Backup Exec for Windows 10d to bardzo rozbudowane wszechstronne narzędzie pozwalające spać spokojnie wszystkim użytkownikom komputerów. Nowa wersja jest pierwszym produktem wprowadzonym do sprzedaży po połączeniu się dwóch firm: Symantec oraz Veritas. Oferuje kilka istotnych nowości, wśród których wyróżniają się dwie: Windows Continuous Protection Agent oraz Servers Agent for Microsoft Data Protection Manager.

Pierwsza zapewnia ciągłą ochronę danych zgromadzonych na dyskach lokalnych i zdalnych serwerach plików. Przechwytuje w czasie rzeczywistym wszystkie zmiany dokonywane w plikach. Są rejestrowane i przesyłane do serwera Backup Exec Continuous Protection Server w blokach, co zmniejsza ruch w sieci i zwiększa wydajność. Natomiast druga zapewnia wydajną ochronę danych w całej sieci objętej oprogramowaniem Microsoft Data Protection Manager, w tym również wbudowanych składników serwera SQL Server.

Pełnia możliwości

Przed rozpoczęciem instalacji można sprawdzić, czy dany serwer bądź komputer, na którym ma zostać zainstalowany program, spełnia wszystkie wymogi. W tym celu weryfikowane są uprawnienia zalogowanego użytkownika do instalacji programu, wersje zainstalowanych komponentów, wykrywana jest obecność poprzednich wersji programu, analizowane są urządzenia do tworzenia kopii bezpieczeństwa. Instalator wykrywa także, czy moduły BackupExec będą wykorzystywane przez inne aplikacje. Niestety, program nie działa na serwerach Windows Server 2003 x64 zoptymalizowanymi do procesorów x86-64 (tj. AMD Opteron/Athlon 64 oraz Intel Xeon z EM64T).

Instalacja może być zdalna lub lokalna, przy czym może obejmować program główny wraz z opcjami lub samą konsolę zdalnej administracji. Backup Exec 10d ma bardzo wiele modułów, które mogą być instalowane na żądanie. Główny obsługuje systemy Windows Server 2003 i 2000 włącznie z DataCenter jak i Advanced. Domyślnie instalowane też są sterowniki do napędów taśmowych, dokumentacja, oraz obsługa Robotic Library. Przy instalacji na systemie serwerowym możliwe jest zainstalowanie konsoli administracji przez WWW. Dodatkowe możliwości to m.in. obsługa napędów Tivoli, tworzenie dysków CD zachowujących parametry instalacji w celu użycia takich samych na różnych serwerach, narzędzia do tworzenia kopii konfiguracji serwera, umożliwiające przenoszenie zadań, skryptów i wzorców między różnymi serwerami. Dodatkowo można skonfigurować serwer nośników, który wykonuje zadania przydzielane przez serwer centralny, a następnie raportuje stan zadań.

Cena od 3050 zł

Więcej: http://www.alstor.com.pl


Zobacz również