Zabij wszystko na dysku

Active@ Kill Disk 3.1 build 2049 to darmowe i bardzo użyteczne narzędzie do permanentnego usuwania danych z dysku komputera. Po uruchomieniu programu wszystkie informacje zapisane na dyskietce lub innym nośniku zostaną bezpowrotnie wykasowane i nikt nie będzie w stanie ich odzyskać.

Jeżeli przechowujesz na swoim komputerze bardzo ważne dane, które nie powinny trafić w niepowołane ręce, nie powinieneś korzystać ze standardowych poleceń systemowych (formatowanie, zmiana/usunięcie partycji lub kasowanie plików). Powyższe działanie pozostawia dane na nośniku, chociaż ich nie widać w czasie przeglądania napędu. Przy wykorzystaniu odpowiedniego oprogramowania można odzyskać bez większego kłopotu wszystkie informacje.

Chcąc uniknąć takiej sytuacji możesz skorzystać z darmowego narzędzia do usuwania danych. Kill Disk jest dostępny w dwóch wersjach - darmowej i profesjonalnej. W drugim przypadku dostępne są najbardziej bezpieczne metody kasowania - "algorytm Gutmana" oraz standard Departamentu Obrony USA. Program pracuje w środowisku DOS, więc może być uruchomiony z dyskietki, płyty CD lub klucza USB. Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste, a w razie wątpliwości można skorzystać z dołączonej instrukcji obsługi.

Funkcje programu:

- wykrywa i wyświetla informacje o wszystkich partycjach, dyskach i dyskietkach w komputerze;

- usuwa kompletnie dane poprzez jednorazową zmianę wartości każdego sektora na zero (metoda One Pass Zero);

- usuwanie partycji, dysków logicznych oraz nieużywanej przestrzeni dyskowej;

- tworzenie raportu;

- obsługa dysków IDE, SATA oraz SCSII;

- obsługa partycji większych niż 128 GB, dzięki dostępowi LBA (LBA48);

- system plików nie ma znaczenia, ponieważ program korzysta z dostępu niskiego poziomu;

- niewielkie rozmiary;

- darmowe aktualizacje.;

Wersja profesjonalna kosztuje 29,95 USD. Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.


Zobacz również