Zabił 77 osób. Żąda wymiany PlayStation 2 na PlayStation 3 i dostępu do gier "dla dorosłych"

Breivik przekonuje, że jest "traktowany jak zwierzę". Dacie wiarę, że musi się on obecnie męczyć z konsolą PlayStation 2?

Breivik to norweski terrorysta odpowiedzialny za zamach na siedzibę premiera Norwegii oraz masakrę uczestników obozu młodzieżówki norweskiej Partii Pracy. W sumie odpowiada za śmierć 77 osób, za co skazany został na 21 lat więzienia, z możliwością nieograniczonego przedłużenia wyroku.

Jak wiemy, o warunkach panujących w więzieniach norweskich wiele polskich rodzin może tylko pomarzyć. Okazuje się jednak, że dla Breivika są one, jak napisał w datowanym na 29 stycznia liście do agencji AFP, prawdziwą "torturą". Morderca zapowiedział, że jeżeli to się nie zmieni, rozpocznie strajk głodowy.

"Głodówka będzie trwała dopóki Minister Sprawiedliwości i szef więziennictwa nie przestaną go traktować jak zwierzę" - pisze Breivik dodając, że wkrótce poda do publicznej wiadomości, kiedy rozpocznie strajk.

Breivik zagroził głodówką ponieważ władze więzienia nie zrealizowały jego 12 postulatów, które przesłał na ich ręce jeszcze w listopadzie. Dwa wybrane z nich dotyczą:

- żądania wymiany konsoli PlayStation 2 na PlayStation 3 "z dostępem do gier dla dorosłych, które może sam wybrać"

- żądania dostępu do komputera, a nie "bezużytecznej maszyny do pisania z technologią z 1873 r."

- podwojenia tygodniowego zasiłku (obecnie wynosi on, ok 36 euro)

Jeżeli żądania te zostaną spełnione, będzie to chyba znak, że nasz świat powoli się kończy...